197 0

Szkolenia dla lekarzy źródłem rzetelnej wiedzy o terapii medyczną marihuaną [WideoBlog]

Od ponad roku polscy lekarze mają możliwość wystawiania pacjentom recept na medyczną marihuanę, ale nadal robi to niewielu. O ile do tej pory zasłaniać się mogli martwą ustawą i brakiem surowca do wytworzenia leku w aptekach, o tyle teraz niechęć wynikać może jedynie z ich niewiedzy, obaw lub własnych przekonań na temat rośliny konopi indyjskich.

Rzeczywiście, jeszcze miesiąc temu sytuacja była patowa, a pacjenci posiadający receptę na medyczną marihuanę nie mogli jej zrealizować. Wszystko zmieniło się jednak pod koniec października. Wtedy to Polskę obiegła wiadomość, że medyczna marihuana w końcu niebawem w aptekach będzie, gdyż Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych rozpatrzył pozytywnie wniosek firmy Spectrum Cannabis i dopuścił do obrotu susz z konopi indyjskich o wysokiej zawartości THC.

Poszukiwany, poszukiwana…

Niestety, mimo możliwości prowadzenia w pełni legalnej terapii medyczną marihuaną w dużej mierze nadal istnieje problem z otrzymaniem od lekarza recepty. Na forach internetowych i portalach społecznościowych nieustannie pojawiają się pytania, do kogo się zwrócić by ją uzyskać.

„Pacjenci bardzo często pytają swojego lekarza o konopie i uzyskują informacje: Nie wiem. Słyszałem, ale na tym się nie znam. Proszę próbować na własną rękę.” – to najczęstsze wymówki lekarzy, które na WideoBlogu Marihuana i Konopie wymienia Dorota Gudaniec z Centrum Terapeutycznego Max Hemp

Można stwierdzić, że jest to swego rodzaju asekuracja, poniekąd jednak uzasadniona. Znacząca większość aktywnych zawodowo pracowników  służby zdrowia jest z tematyką  konopi i ich medycznego zastosowania kompletnie niezaznajomiona. Trudno się dziwić, gdyż jak do tej pory programy nauczania nie obejmowały edukacji studentów medycyny w tym zakresie, a właściwości lecznicze konopi nie były podstawą samokształcenia.

Czas otworzyć się na nowe

Obecnie nie tylko lekarze, ale każdy, kto chce poznać alternatywne metody leczenia i uzupełnić swoją wiedzę na temat medycznej marihuany ma taką możliwość.

„Głęboko i z całego serca wierzę, że chcecie dla pacjentów jak najlepiej. Ta wiedza jest w zasięgu ręki. Można skorzystać z konferencji międzynarodowych, można pojechać na seminarium, można nawiązać kontakty z innymi lekarzami, którzy już takie metody praktykują. Naprawdę chętnie dzielą się swoją wiedzą.” – zachęca Pani Dorota, która od dawna współorganizuje szkolenia z zakresu terapii cannabis

Tego typu wydarzeń w tym roku w Polsce odbyło się sporo, a ponieważ cieszą się one rosnącym zainteresowaniem można spodziewać się ich jeszcze więcej. Każde szkolenie, czy konferencja obejmują rzetelny przekaz wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wykłady prowadzone są przez zaproszonych prelegentów z Polski i z całego świata, którymi są nie tylko lekarze, ale także sami pacjenci i ich rodziny.

Wszystkich zainteresowanych informacjami na temat terapii medyczną marihuaną i chętnych do udziału w wydarzeniach o tej tematyce Dorota Gudaniec zaprasza do kontaktu:

„Możecie do nas napisać na adres info@maxhemp.pl. Skontaktujemy Was z kolegami po fachu, po to byście wszyscy mogli lepiej wspierać swoich pacjentów i przede wszystkim poszerzyć swój wachlarz możliwości terapeutycznych. A przecież o to nam wszystkim chodzi.”

Dorota Gudaniec na WideoBlogu Marihuana i Konopie zachęca do udziału w szkoleniach dot. konopi

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com