218 0

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po 60 latach chce zmian w klasyfikacji marihuany

Światowa Organizacja Zdrowia zasugerowała, że ze względu na coraz to nowe dowody potwierdzające, że marihuana ma właściwości medyczne i wspomaga leczenie wielu chorób jej klasyfikacja powinna zostać zmieniona.

Taka deklaracja oznacza diametralną zmianę stanowiska Światowej Organizacji Zdrowia, która przez ostatnie 60 lat twierdziła, że marihuana nie powinna być wykorzystywana w medycynie. Komitet Ekspertów WHO ds. Uzależnień od Narkotyków chce obecnie, aby konopie indyjskie, żywicę konopną i inne produkty zawierające marihuanę wykreślić z tabeli IV zawartej w Jednolitej Konwencji o Środkach Odurzających.

Tabela IV  jest kategorią, do której zaklasyfikowane są najcięższe narkotyki. Oznacza to, że do chwili obecnej konopie indyjskie traktowane są w taki sam sposób jak np. heroina, co m.in. znacząco ogranicza naukowców chcących prowadzić badania nad tą rośliną i odkryć nowe możliwości terapii pacjenta.

Propozycje zmian mają zostać poddane głosowaniu jeszcze w tym roku. Najprawdopodobniej będzie to w marcu podczas obrad Komisji ONZ ds. Narkotyków, ale niewykluczone, że z różnych przyczyn może to nastąpić dopiero w marcu 2020 roku. W głosowaniu udział wezmą 53 kraje członkowskie.

Źródło: newsweek.com

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com