416 1

Sposoby stosowania medycznej marihuany. Który z nich jest najlepszy?

Jeszcze do niedawna użytkowanie konopi kojarzyło się wszystkim głównie z paleniem. Obecnie gama produktów na bazie konopi oraz akcesoriów do palenia jest tak szeroka, że umożliwia przyjmowanie kannabinoidów zawartych w roślinie na kilka sposobów. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość dobrania metody idealnie dostosowanej do swoich preferencji i potrzeb.

WDYCHANIE

Najbardziej powszechna metoda, która może odbywać się na kilka różnych sposobów, a efekt odczuwalny jest po upływie zaledwie kilku minut.

JOINTY/BLANTY

Wysuszone kwiaty konopi owinięte w specjalny papierek, kształtem przypominające papierosa. Podczas gdy blanty owijane mogą być nawet w twardsze i aromatyzowane papierki – jointy wymagają innych i znacznie cieńszych bibułek. Efekt odczuwalny jest po kilku minutach od zapalenia. Metoda ta często jednak zniechęca potencjalnych użytkowników ze względu na ryzyko wdychania wraz z dymem potencjalnie rakotwórczych substancji.

FAJKI/LUFKI

Chociaż ich jakość może być różna, fajki są wielokrotnego użytku i znacznie tańsze od waporyzatorów. Używanie lufek porównać można do bubblera, ale bez dodatku wody. Wystarczy naładować materiał do komory i zaciągnąć się by po kilku minutach odczuć tego efekt. Wielu użytkowników narzeka jednak na tę metodę ze względu na szorstkość w gardle.

VAPING

Wapowanie zyskuje coraz większą popularność ze względu na to, że jest to szybka i dyskretna metoda konsumpcji. Waporyzatory ogrzewają materiał do temperatury, która uniemożliwia jego spalenie i jednoczesne wdychanie potencjalnie rakotwórczych substancji. Zatem jest to zdrowsza alternatywa fajek i lufek, a efekt odczuwalny będzie także po upływie zaledwie kilku minut.

BONGA/BUBBLERY

Znacznie większe i nie tak przenośne jak waporyzatory. Palenie z bonga odbywa się przy użyciu wody, która filtruje dym i powoduje, że jest on mniej drażniący dla dróg oddechowych. Do bonga bardzo podobne są bubblery. Mała lufka z dodatkową komorą na wodę, która – jak wyżej – filtruje dym i zapobiega dostawaniu się substancji smolistych do płuc jak dzieje się to w przypadku blantów i jointów.

DABBING

Nie tak prosty i nie tak tani jak poprzednie metody. Przeznaczony raczej dla doświadczonych użytkowników i do przyjmowania marihuany medycznej. Do dabbingu przeznaczone są preparaty konopne o wysokim stężeniu.

KREMY I BALSAMY

Kremy i balsamy  pomocne są w przypadku urazów fizycznych i skórnych dolegliwości. Aplikuje się je bezpośrednio na obszar objęty problemem. Kosmetyki zawierają dokładnie te same kannabinoidy, które znajdują się w materiałach przeznaczonych do palenia, czy w produktach żywnościowych, z tym że dostarczane są organizmowi od zewnątrz. Przynoszą ulgę zaledwie kilka minut po naniesieniu. Większość kremów i balsamów zawiera CBD, ale w ich skład może wchodzić także THC. Nie ma on jednak możliwości wywołania efektu psychoaktywnego. Dzieje się tak dlatego, że THC rozpuszczalny jest w tłuszczach, przez co – przy aplikacji na skórę – naprawdę znikoma ilość tego kannabinoidu jest w stanie dostać się krwioobiegu.

CZOPKI

Konopne czopki to metoda mniej konwencjonalna, ale niezwykle obiecująca. Ze względu na unikalny sposób wchłaniania kannabinoidów efekt zastosowania odczuć można po upływie około 10 – 15 minut – nieco później niż w przypadku inhalacji, ale znacznie szybciej niż w przypadku żywności z marihuaną. Ze względu na unikalny sposób wchłaniania do krwioobiegu, użytkownicy czerpią pełnię korzyści bez efektu odurzenia. Co więcej, czopki umożliwiają wchłonięcie nawet 80% składników, co znacznie przewyższa możliwości pozostałych metod.

DOUSTNIE

W przypadku produktów spożywczych z zawartością marihuany efekt odczuwalny jest około godzinę po spożyciu – dodatkową zaletą jest to, że utrzymuje się on znacznie dłużej niż w przypadku stosowania innych metod.

OLEJE/NALEWKI

Nalewki są skoncentrowaną formą wyciągu z konopi zawieszoną w alkoholu, natomiast w przypadku olejów „nośnikiem” kannabinoidów jest np. oliwa. Aplikowane podjęzykowo lub rozpylane bezpośrednio w jamie ustnej dają efekt już po 15 minutach. Nie powodują nieprzyjemnego zapachu, co czyni je niewiarygodnie dyskretną formą konsumpcji.

TABLETKI/KAPSUŁKI

Niezwykle łatwe i wygodne w użyciu. Każda sztuka zawiera odmierzoną dawkę składników, przez co nie ma mowy o pomyłce. Kolejną zaletą tabletek i kapsułek jest efekt, który utrzymuje się przez większość dnia bez konieczności brania kolejnej dawki.

PRODUKTY SPOŻYWCZE

Konopne brownie, ciasta, kawa, a nawet pizza. Możliwości tworzenia produktów żywnościowych z marihuana są  niezliczone. Oleje idealnie nadają się do sałatek i innych potraw, a nasiona będą zdrowym dodatkiem do musli. Z konopnej mąki upiec można chleb lub usmażyć naleśniki. Po około godzinnym oczekiwaniu można spodziewać się efektu trwającego nawet cztery razy dłużej niż w przypadku palenia.

baner_bionateo_mm

Źródło:  cannabis.info

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

1 KOMENTARZ

  1. Irena Grucza

    Same dobre rzeczy pisze się o oleju,ja zapłaciłam dużo kasy za olej zmyślą że pomoże w bólach neuropatycznych,czasami na granicy wytrzymałosci,zgodnie z zaleceniami 1)4 ziarenka ryżu.ja wzięłam tylko dziubej wykałaczki,przez 6 godz,to byl horror,nie mogłam ocz7 zamknąć bo od razu
    żywą zamykali mnie w trumnie,mąż również miał koszmary,okazało się ze nie każdy może to stosować i tym się nic nie pisze.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com