727

Sposoby stosowania medycznej marihuany. Który z nich jest najlepszy?

Jeszcze do niedawna użytkowanie konopi kojarzyło się wszystkim głównie z paleniem. Obecnie gama produktów na bazie konopi oraz akcesoriów do palenia jest tak szeroka, że umożliwia przyjmowanie kannabinoidów zawartych w roślinie na kilka sposobów. Dzięki temu każdy użytkownik ma możliwość dobrania metody idealnie dostosowanej do swoich preferencji i potrzeb. Jakie są sposoby stosowania medycznej marihuany?

WDYCHANIE

Najbardziej powszechna metoda, która może odbywać się na kilka różnych sposobów, a efekt odczuwalny jest po upływie zaledwie kilku minut.

JOINTY/BLANTY

Wysuszone kwiaty konopi owinięte w specjalny papierek, kształtem przypominające papierosa. Podczas gdy blanty owijane mogą być nawet w twardsze i aromatyzowane papierki – jointy wymagają innych i znacznie cieńszych bibułek. Efekt odczuwalny jest po kilku minutach od zapalenia. Metoda ta często jednak zniechęca potencjalnych użytkowników ze względu na ryzyko wdychania wraz z dymem potencjalnie rakotwórczych substancji.

FAJKI/LUFKI

Chociaż ich jakość może być różna, fajki są wielokrotnego użytku i znacznie tańsze od waporyzatorów. Używanie lufek porównać można do bubblera, ale bez dodatku wody. Wystarczy naładować materiał do komory i zaciągnąć się by po kilku minutach odczuć tego efekt. Wielu użytkowników narzeka jednak na tę metodę ze względu na szorstkość w gardle.

VAPING

Wapowanie zyskuje coraz większą popularność ze względu na to, że jest to szybka i dyskretna metoda konsumpcji. Waporyzatory ogrzewają materiał do temperatury, która uniemożliwia jego spalenie i jednoczesne wdychanie potencjalnie rakotwórczych substancji. Zatem jest to zdrowsza alternatywa fajek i lufek, a efekt odczuwalny będzie także po upływie zaledwie kilku minut.


Sprawdź ofertę produktów z konopi dostępnych w naszym sklepie na www.medycznamarihuana.com


BONGA/BUBBLERY

Znacznie większe i nie tak przenośne jak waporyzatory. Palenie z bonga odbywa się przy użyciu wody, która filtruje dym i powoduje, że jest on mniej drażniący dla dróg oddechowych. Do bonga bardzo podobne są bubblery. Mała lufka z dodatkową komorą na wodę, która – jak wyżej – filtruje dym i zapobiega dostawaniu się substancji smolistych do płuc jak dzieje się to w przypadku blantów i jointów.

DABBING

Nie tak prosty i nie tak tani jak poprzednie metody. Przeznaczony raczej dla doświadczonych użytkowników i do przyjmowania marihuany medycznej. Do dabbingu przeznaczone są preparaty konopne o wysokim stężeniu.

KREMY I BALSAMY

Sposoby stosowania medycznej marihuany

Kremy i balsamy  pomocne są w przypadku urazów fizycznych i skórnych dolegliwości. Aplikuje się je bezpośrednio na obszar objęty problemem. Kosmetyki zawierają dokładnie te same kannabinoidy, które znajdują się w materiałach przeznaczonych do palenia, czy w produktach żywnościowych, z tym że dostarczane są organizmowi od zewnątrz. Przynoszą ulgę zaledwie kilka minut po naniesieniu. Większość kremów i balsamów zawiera CBD, ale w ich skład może wchodzić także THC. Nie ma on jednak możliwości wywołania efektu psychoaktywnego. Dzieje się tak dlatego, że THC rozpuszczalny jest w tłuszczach, przez co – przy aplikacji na skórę – naprawdę znikoma ilość tego kannabinoidu jest w stanie dostać się krwioobiegu.

CZOPKI

Sposoby stosowania medycznej marihuany

Konopne czopki to metoda mniej konwencjonalna, ale niezwykle obiecująca. Ze względu na unikalny sposób wchłaniania kannabinoidów efekt zastosowania odczuć można po upływie około 10 – 15 minut – nieco później niż w przypadku inhalacji, ale znacznie szybciej niż w przypadku żywności z marihuaną. Ze względu na unikalny sposób wchłaniania do krwioobiegu, użytkownicy czerpią pełnię korzyści bez efektu odurzenia. Co więcej, czopki umożliwiają wchłonięcie nawet 80% składników, co znacznie przewyższa możliwości pozostałych metod.

DOUSTNIE

W przypadku produktów spożywczych z zawartością marihuany efekt odczuwalny jest około godzinę po spożyciu – dodatkową zaletą jest to, że utrzymuje się on znacznie dłużej niż w przypadku stosowania innych metod.

OLEJE/NALEWKI

Nalewki są skoncentrowaną formą wyciągu z konopi zawieszoną w alkoholu, natomiast w przypadku olejów „nośnikiem” kannabinoidów jest np. oliwa. Aplikowane podjęzykowo lub rozpylane bezpośrednio w jamie ustnej dają efekt już po 15 minutach. Nie powodują nieprzyjemnego zapachu, co czyni je niewiarygodnie dyskretną formą konsumpcji.

TABLETKI/KAPSUŁKI

Niezwykle łatwe i wygodne w użyciu. Każda sztuka zawiera odmierzoną dawkę składników, przez co nie ma mowy o pomyłce. Kolejną zaletą tabletek i kapsułek jest efekt, który utrzymuje się przez większość dnia bez konieczności brania kolejnej dawki.

PRODUKTY SPOŻYWCZE

Konopne brownie, ciasta, kawa, a nawet pizza. Możliwości tworzenia produktów żywnościowych z marihuana są  niezliczone. Oleje idealnie nadają się do sałatek i innych potraw, a nasiona będą zdrowym dodatkiem do musli. Z konopnej mąki upiec można chleb lub usmażyć naleśniki. Po około godzinnym oczekiwaniu można spodziewać się efektu trwającego nawet cztery razy dłużej niż w przypadku palenia.

baner_bionateo_mm

Źródło:  cannabis.info

O autorze:

Dziennikarka oraz autorka licznych publikacji na temat konopi i medycznej marihuany na największym w Polsce portalu branżowym MedycznaMarihuana.com Autorka licznych tłumaczeń badań oraz doniesień z świata naukowców, pacjentów i lekarzy na temat konopi medycznych.

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
info@medycznamarihuana.com
tel. kom. +48 574 942 179
tel. kom. +48 531 155 663

Płatności