506 0

Senat za legalizacją medycznej marihuany!

W dniu 29.06.2017 odbyło się posiedzenie Senatu, na którym przyjęto niemal jednogłośnie ustawę o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przepisy mają na celu ułatwienie dostępu do tzw. medycznej marihuany. Już tylko podpis Prezydenta dzieli nas od tak długo oczekiwanej legalizacji medycznej marihuany w Polsce!

Na czwartkowym posiedzeniu Senatu wprowadzono istotną poprawkę do ustawy. Poprawka zakłada, że recepty na tego rodzaju środki nie będzie mógł wystawić weterynarz.

„Zgodnie z nowelą ziele konopi innych niż włókniste, wyciągi, nalewki farmaceutyczne, wszystkie inne wyciągi z konopi oraz żywica konopi innych niż włókniste będą mogły stanowić surowiec farmaceutyczny przeznaczony do sporządzania tzw. leków recepturowych. Warunkiem dopuszczenia tego surowca do obrotu będzie uzyskanie pozwolenia wydanego przez prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych”  – poinformowano w komunikacie Senatu.

Ustawa została poparta przez 80 senatorów, jedna osoba się wstrzymała od głosu, nikt nie był przeciw. 

Nowe przepisy zakładają, że na podstawie recepty od lekarza preparaty z konopi będą mogły być wytwarzane w aptekach. Surowiec do ich powstawania ma być sprowadzany z zagranicy – z Izraela, który jest liderem w produkcji medycznej marihuany.

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

mmpoziom

Komentarze

Komentarzy

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera