380 0

Rinus Beintema o olejach na bazie konopi [WIDEO]

Olej CBD pomaga już wielu pacjentom w różnych zakątkach świata, także w Polsce. Nie zawiera substancji psychoaktywnych dlatego jest w pełni legalny i może być stosowany przez każdego bez żadnych obaw o konsekwencje prawne. Nie wymaga także zdobycia recepty. Od niedawna dla Polaków dostępny jest także susz medycznej marihuany zawierający THC. Czy to zatem koniec batalii o możliwość leczenia się konopiami? Zdecydowanie nie!

Ciągle możemy obserwować tendencję wzrostową zainteresowania leczeniem olejami i pastami THC. Jest to ekstrakt z konopi, który w przeciwieństwie do produktów bogatych w CBD, charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością THC.

Czy THC zawarte w suszu nie jest wystarczające?

Wiele zależy od choroby z jaką mamy do czynienia. W niektórych przypadkach doskonałym wyjściem będzie terapia CBD, w innych warto jest wesprzeć ją THC i innymi związkami zawartymi w konopiach. Dzięki temu uzyskamy pełne, synergiczne działanie kannabinoidów, flawanoidów i terpenów.

Oprócz raka, ekstrakty THC pomagają w przypadkach lęku, zaburzeń snu, bólu czy zaburzeń pracy serca. Jest to możliwe ponieważ oprócz działania na ciało, tetrahdyrokannabinol pomaga zmniejszyć stres, działa uspokajająco i przywraca prawidłowy rytm serca. Dzięki temu organizm pacjenta jest na przykład w stanie efektywniej wykorzystać czas snu, co przyczynia się do sprawniejszej regeneracji sił.

Rinus Beintema – konopny rewolucjonista

Rinus Beintema założył w Holandii Fundację Suver Nuver oraz w ramach „Social Clubów” zjednoczył pacjentów, lekarzy i producentów medycznej marihuany. Pana Rinusa spotkaliśmy przy okazji odbywających się w Warszawie targów Cannabizz, na które przyjechał wspierać Medican Campus Poland, który współpracuje z jego holenderskim odpowiednikiem.

Medican Campus to organizacja non-profit, która powstała w 2017 roku i działa na terenie Polski. Jej celem jest edukacja i dostarczanie rzetelnych informacji na temat medycznej marihuany. Ma też na celu szukanie rozwiązań, które umożliwią dostęp do oleju szerszemu gronu odbiorców. Misją organizacji jest także zwiększanie świadomości na temat ekstraktów THC i czynienie ich bardziej dostępnymi dla polskich pacjentów.

Podczas rozmowy z Rinusem Beintema dowiedzieliśmy się, że tym, co wyróżnia jego działalność jest chęć ścisłej współpracy Medican Campus z rządem oraz naukowcami, ponieważ zależy mu na jawności i uczciwości. Olej THC jest nielegalny ale potwierdzono jego wysoką skuteczność w walce między innymi z nowotworami. Powoduje to, że pacjenci szukają produktów na czarnym rynku, ale niestety nie są one objęte żadnymi normami i nie jest znany dokładny skład tych substancji. Wprowadzenie odpowiednich regulacji prawnych przyczyniłoby się do wzrostu bezpieczeństwa użytkowników olei THC.

Według Rinusa Beintema rezultaty działania oleju z THC, który udostępnia chorym ludziom w Holandii są zadowalające, co potwierdza ok. 500 osób co miesiąc. Niestety olej ten jest nadal nielegalny. Z racji tego, że jest to ekstrakt traktowany jest na równi z kokainą czy heroiną.

Rinus Beintema zapytany o to jakiej porady mógłby udzielić polskim politykom odpowiada:

Myślę, że wszelkie zmiany przyniosłyby korzyści ekonomiczne, korzyści w zakresie leczenia, a także nowe możliwości edukacji młodych ludzi w kierunku terapii konopiami. W Ameryce rynek konopny jest potężny, zwłaszcza z perspektywy przewijających się przez niego pieniędzy i każdy wie skąd one się biorą. Osobiście uważam, że nie powinno się “amerykanizować” Europy. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Polska jest dla Polaków, a nie dla kogokolwiek innego. To oznacza, że polski rząd powinien opracować zasady i prawo dla każdego zrozumiałe i pozwalające chętnym firmom na działalność w tej branży.

Wobec istotnych zmian zachodzących wokół medycznej marihuany, następstwem powinno być zwiększanie świadomości dotyczącej alternatywnych form leczenia wśród polskiego społeczeństwa. Możemy wymagać od władz państwowych, aby zaangażowały lekarzy czy ułatwiały badania poprzez nowelizację prawa, ale powinniśmy zacząć od siebie i na własną rękę poszukiwać wiedzy. Jeśli ktoś z naszego kręgu zachoruje może wówczas warto skonsultować to z lekarzem i sięgnąć po medyczną marihuanę? Nie należy polegać jedynie na farmakologii i utartych prawdach, które są nam serwowane. Siła tkwi w naturze!

Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com