117 0

Prelegenci z Polski podzielą się wiedzą i doświadczeniem podczas III Międzynarodowej Konferencji „Medyczna Marihuana w teorii i praktyce”

Do rozpoczęcia III Międzynarodowej Konferencji „Medyczna Marihuana w teorii i praktyce” zostały nieco ponad 2 tygodnie. 26 i 27 maja w Hotelu IBIS STYLES we Wrocławiu zagoszczą najwięksi polscy i zagraniczni specjaliści w dziedzinie medycznej marihuany. 

Dwudniowa konferencja będzie wyjątkowa nie tylko dla lekarzy i naukowców – będzie również doskonałą gratką dla pacjentów oraz ich rodzin i opiekunów, którzy będą mogli czerpać wiedzę z rzetelnych źródeł, a także wymienić się doświadczeniami.

Dlaczego warto?

 • Dowiesz się, czym jest medyczna marihuana, na co (i dlaczego) pomaga oraz jak ją stosować
 • Poznasz fakty i mity dotyczące medycznej marihuany
 • Będziesz mieć niepowtarzalną okazję, aby posłuchać najwybitniejszych ekspertów świata medycznej marihuany, z Polski i zagranicy
 • Otrzymasz dowody na skuteczność terapii medyczną marihuaną w walce z różnymi chorobami oraz praktyczne porady dotyczące terapii
 • Wiedza zdobyta podczas konferencji pochodzi z najlepszych źródeł: nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby dowiedzieć się więcej – wystarczy, że przyjedziesz do Wrocławia

Polscy prelegenci, którzy potwierdzili swoją obecność

 • dr Jacek Cieżkowicz – chirurg onkologiczny

Lekarz medycyny, chirurg klatki piersiowej z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, chirurg ogólny I stopnia. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie kliniczne w leczeniu nowotworów płuc. Od dwóch lat związany z medycznym zastosowaniem konopi w chorobach nowotworowych. Na codzień prowadzi głównie pacjentów onkologicznych zmagających się z nowotworami płuc, ale każdy pacjent onkologiczny znajduje u niego wsparcie. Doktor Cieżkowicz ma bardzo dobre zaplecze teoretyczne, ale i bogate doświadczenie praktyczne w zakresie leczniczych właściwości medycznej marihuany.

 • Prof. Jerzy P. Szaflarski – profesor neurologii

Doktor nauk medycznych, profesor neurologii i dyrektor Centrum Padaczki Uniwersytetu Alabamy. Ostatnio używa metod klinicznych i neuroobrazowych dla badania wpływu kannabidiolu na napady padaczkowe. Jest autorem lub współautorem prawie 200 artykułów naukowych i ponad 300 prezentacji na konferencjach naukowych.

 • Prof. Krzysztof Krajewski – profesor, kierownik Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kierownik Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od roku 2008 członek Komitetu Naukowego przy Europejskim Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii w Lizbonie. Współpracuje z Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Autor licznych prac naukowych poświęconych kryminologicznej i prawnej problematyce narkomanii oraz polityce narkotykowej.

 • dr Marek Bachański – neurolog dziecięcy

Specjalista neurolog dziecięcy, od ponad 20 lat pracuje z dziećmi z diagnozą padaczki opornej na leki. W swojej pracy zawodowej stosuje innowacyjne metody diagnostyczne i lecznicze. W roku 2014 u dzieci z oporną postacią padaczki wprowadził oficjalnie leczenie kannabinoidami.

 • Dorota Gudaniec – prezes Fundacji Krok Po Kroku

Mama Maxa, pierwszego w Polsce pacjenta leczonego legalnie preparatami na bazie konopi. Przy okazji walki o możliwość leczenia własnego syna, stała się aktywistką i twarzą walki o legalizację konopi do celów medycznych. Jest praktykiem w zakresie medycznego zastosowania kannabinoidów, a także inicjatorką i organizatorką licznych działań zmierzającyc do uregulowania statusu konopi w Polsce.
Reprezentuje Koalicję Medycznej Marihuany, która – rękami posła Kukiz’15, Piotra Liroya Marca – złożyła w Sejmie projekt zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Od 2011r. prowadzi fundację „Krok Po Kroku” w Oławie, która zajmuje się terapią i wsparciem dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin.

 • mgr Małgorzata Wagner – farmaceutka

Magister farmacji, czynna zawodowo – pracuje w aptece w Koninie. Współzałożycielka Punktu Leczenia Medyczną Marihuaną w Koninie – pierwszego w Polsce punktu informacyjnego dla pacjentów zainteresowanych medyczną marihuaną, finansowanego z budżetu miasta.

 • Jędrzej Sadowski – prawnik

Doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Główny konsultant Koalicji Medycznej Marihuany w dziedzinie nauk prawnych i legislacji. Od 2010 r. aktywny uczestnik prac legislacyjnych, konsultacji społecznych oraz postępowań sądowych dotyczących marihuany w Polsce.

 • Bogdan Jot – autor książek o medycznej marihuanie, bloger

Autor książek „Marihuana leczy” i „Odkłamywanie marihuany”. Propagator wiedzy o leczniczych właściwościach marihuany. Zwolennik tezy, że w marihuanie najbardziej szkodliwa jest prohibicja. Swoje przekonania opiera na wynikach badań naukowych. Wierzy, że racjonalne podejście do marihuany jest możliwe również w Polsce.

 • Piotr Liroy Marzec – muzyk, polityk, przedsiębiorca

Zgłosił projekt ustawy legalizującej używanie marihuany do celów medycznych, a tym samym przyczynił się do nowelizacji Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w 2017 roku.

Zapisy trwają!

Konferencja skierowana jest do: lekarzy, personelu medycznego, polityków, pacjentów oraz ich opiekunów. Wszystkie osoby, które zainteresowane są konferencją mogą zgłosić swój udział za pomocą panelu rejestracyjnego:

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

W zależności od wybranej opcji koszty uczestnictwa są następujące:

 • Pierwszy dzień konferencji  /  150 zł
 • Drugi dzień konferencji  /  150 zł
 • Dwa dni konferencji  /  250 zł

Więcej informacji udziela organizator: konferencja@fundacjakrokpokroku.org.pl 

Źródło: facebook.com, konferencja.fundacjakrokpokroku.org.plpl.wikipedia.org

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com