171 0

Podstawowe akcesoria miłośnika waporyzacji

Najważniejszą rzeczą przy rozpoczęciu waporyzacji jest oczywiście sam waporyzator, warto jednak także zaopatrzyć się w kilka bardzo przydatnych gadżetów, dzięki którym jakość naszych inhalacji będzie jeszcze lepsza a sprzęt zadbany i długowieczny. Nawet sam vaporizer premium to nie wszystko! Poniższy artykuł podpowie Wam, jakie elementy wyposażenia spotęgują komfort i radość waporyzacji. 

Bez młynka ani rusz!

Odpowiedni poziom zmielenia waszych ulubionych ziół pozwala poprawić wydajność i efektywność Waszych inhalacji, dlatego aby w pełni cieszyć się swoim waporyzatorem, potrzebujesz dobrego młynka. Niezależnie od stopnia złożoności Twojego sprzętu i jego klasy – jeśli chcesz wydobyć z suszu to co najcenniejsze – będziesz potrzebował odpowiedniej konsystencji suszu.

Zanim wybierzecie model estetyczny z zewnątrz, warto przyjrzeć się jego właściwościom, ponieważ to, jaki masz waporyzator, powinno warunkować Wasz wybór. W modelach kondukcyjnych (np. DaVinci IQ Vaporizer) ważne jest to, aby susz był jak najdrobniej zmielony: im mniejsze drobinki tym lepiej, ponieważ maksymalizuje to powierzchnię kontaktu komory grzewczej z zawartością, dzięki czemu przepływ ciepła jest jeszcze lepszy.

 Jeśli interesuje Was tańsze rozwiązanie, warto zwrócić uwagę na młynek dołączony do Mighty Vaporizer, który również możecie nabyć osobno, jeśli natomiast chcecie sprzęt wyższej klasy i nieco droższy, polecamy młynek MFLB Finishing Grinder. Zapewnia on najdrobniejszą konsystencję suszu jaką można sobie wyobrazić – jest więc doskonały w przypadku korzystania z waporyzatorów kondukcyjnych. Radzą one są także oczywiście przy średnim poziomie zmielenia a do tego spokojnie wystarczy zwykły młynek aluminiowy. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od rodzaju sprzętu zmielony poprawnie susz to podstawa do tego, aby w pełni cieszyć się inhalacją, wydobywać więcej pary o lepszym smaku.

Czystość to podstawa

Aby móc cieszyć się waporyzacją, aby inhalacje były zawsze satysfakcjonujące, ważnym jest dbanie o czystość urządzenia. Zatroszczenie się o jego konserwację opłaci się lepszą jakością i smakiem pary, bo jak tłumaczy ekspert ze sklepu z młynkami, vaporizerami i suszem VapeFully.pl:

Skondensowana para osadza się na chłodnych elementach urządzenia, tworząc lepką i kleistą powłokę, która bez odpowiednich środków będzie ciężka do usunięcia.

Eksperci w takim przypadku polecają specjalne do czyszczenia waporyzatorów środki, np. VapeCleaner– wysokiej jakości alkohol izopropylowy, który dostępny jest jedynie na stronie VapeFully. Radzi on sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami i zakamarkami a do jego użycia wystarcza zwykły ręcznik papierowy i patyczki kosmetyczne. Istnieją także inne środki i preparaty, dużo droższe a mimo to nie przynoszące tak zadowalających rezultatów.

Dyskretnie ukryty zapach

Kolejnym bardzo ważnym akcesorium fana waporyzacji jest dobrej pojemnik na zioła. Pozwala on na dyskretne, bezzapachowe przechowywanie i przenoszenie suszu, ponieważ cały aromat zawartości pozostaje w środku pudełeczka. Atutem jest także to, że takie specjalne, dedykowane pojemniki pozwalają także zachować ulubionemu suszowi świeżość, smak i odpowiednią wilgotność przez dłuższy czas.

Pojemniki typu Party Vac mają niewielkie wymiary oraz opływowy kształt, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Na komfort użytkowania wpływa również fakt, że wewnętrzna część tego pojemnika przypomina kształtem złożoną kartkę, więc wsypanie suszu do komory grzewczej waporyzatora będzie przebiegać bezproblemowo – tłumaczy specjalista  z VapeFully- Ryszard Fazowski.

Niewielkie i skromne pojemniki są bardzo praktyczne, jednak dobrze także zaopatrzyć się w nieco większe gabaryty, jak np. TightVac. Miłośnicy domowych wypieków cenią je sobie, ponieważ można w nich magazynować ABV (zioła już zwaporyzowane), które mogą zostać powtórnie użyte.

Wybierając pojemnik odpowiadający Waszym potrzebom, zwróćcie uwagę na jakość materiałów, z których został zrobiony. To bardzo ważne aby tworzywo zapewniało nieprzepuszczalność zapachu oraz nie wchodziło w reakcje z suszem.

Futerał, czyli bezpieczeństwo

Waporyzator to niewątpliwie duży wydatek, dlatego warto mieć dla naszego sprzętu pokrowiec, który pozwoli mu służyć jak najdłużej. Etui na vaporizer przenośny chroni nasz sprzęt przed wilgocią, wstrząsami, pyłami i uszkodzeniami mechanicznymi. Zapewnia więc wykluczenie niechcianych niespodzianek.

Wśród futerałów znajdziecie także takie z dodatkowym miejscem na susz i młynek – to bardzo wygodne rozwiązanie – pozwala na wygodny transport oraz przechowywanie zestawu. Na rynku znajdziecie również pokrowce wykonane z tkanin z włóknem węglowym (np. Ryot Head Case). Ich niewątpliwą zaletą jest pochłanianie zapachów, co przekłada się na bezpieczniejsze użytkowanie oraz komfort; nie pozwalają one wydostać się zapachowi na zewnątrz- tym samym nie zdradzają naszego zdrowego hobby.

Niezbędnik pasjonata waporyzacji!

Poza zaprezentowanymi, podstawowymi akcesoriami miłośników waporyzacji są także takie, które dedykowane są poszczególnym modelom vaporizerów. Warto się nimi zainteresować, ponieważ w prosty sposób mogą ułatwić nam inhalację oraz poprawić jej jakość. Bardzo przydatnym może być np. adapter do bonga. Przy jego użyciu para będzie jeszcze smaczniejsza i delikatniejsza.

W naszym niezbędniku opisaliśmy przedmioty, które są bardzo potrzebne i ważne w trakcie waporyzacji, jeśli jednak temat Was zaintrygował, zachęcamy do odwiedzenia sklepu z waporyzatorami, grinderami, produktami CBD i nie tylko, dostępnego pod adresem VapeFully.com/pl.

Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

MedycznaMarihuana.com
biuro@medycznamarihuana.com Poland