3882 3

W Niemczech zalegalizowano medyczną marihuanę!

Najnowsze wieści zza zachodniej granicy! Jak donoszą media w miniony czwartek Bundestag przyjął uchwałę legalizującą medyczną marihuanę w Niemczech!

Jak to będzie działać?

Lekarze w Niemczech będą mogli przepisywać ciężko chorym pacjentom marihuanę refundowaną z kasy chorych. Uprawa konopi do celów leczniczych będzie kontrolowana przez państwo. W Polsce sprawa nadal czeka na rozstrzygnięcie.

W Niemczech marihuanę będzie można stosować między innymi w leczeniu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, w przypadku występowania chronicznych bólów czy też nudności spowodowanych chemioterapią. O zastosowaniu będzie decydował lekarz.

Kasy chorych będą wydawać zgody na podjęcie takiej terapii. Jednostki na podjęcie stownej decyzji będą miały 3 dni, zatem pacjenci będą mogli szybko rozpocząć kurację.

Susz początkowo będzie importowany zza granicy, jednakże Federalny Instytut Lekarstw i Produktów Medycznych planuje niebawem zapewnić uprawę konopi dobrej jakości w kraju. Jednostka rządowa będzie skupywała konopie i przekazywała wytwórcom oraz aptekom.

Stanowisko niemieckiego ministra zdrowia

Ciężko chorzy muszą mieć możliwość skorzystania z najlepszej terapii – podkreślił minister zdrowia Hermann Groehe w oświadczeniu. (www.tvn24.pl)

Polski minister zdrowia nadal nie wyraża zgody na takie rozwiązanie w Polsce powołując się na obaloną w wielu badaniach na całym świecie szkodliwość tej rośliny, oraz na tkwiące w społeczeństwie, nie poparte dowodami naukowymi stereotypy, które sprawiają, że wielu pacjentów w Polsce nadal nie otrzymało pomocy.

Wotum nieufności dla polskiego ministra zdrowia

Po śmierci Tomasza Kality w polskich mediach ponownie rozbrzmiała debata nad medyczną marihuaną. Rząd do tej pory zobowiązał się rozpatrzeć tą sprawę na 5 posiedzeniach specjalnie powołanej do tego celu komisji, które z nieznanych przyczyn został przerwane. Klub poselski Kukiz’15 zamierza zgłosić wniosek o wotum nieufności do ministra zdrowia.

Więcej na www.tvn24.pl

Komentarze

Komentarzy

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

komentarze 3

 1. Avatar
  PaQPawel

  Wielki krok w kierunku ludzkosci!

 2. Avatar
  Bratzacieszyciela

  ‚Jednostka rządowa będzie skupywała konopie i przekazywała wytwórcom oraz aptekom.’ – pisze się: skupować, tak jak kupować, a nie: kupywać. Zainwestujcie w korektora, albo choć w Worda!

 3. Avatar
  krzys

  Poszukiwany niemiecki minister zdrowia.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com