368 0

Najświeższa dostawa medycznej marihuany już w Polsce!

Pod koniec ubiegłego tygodnia w aptekach pojawiła się nowa dostawa medycznej marihuany importowanej przez Spectrum Cannabis. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami jest przeszło dwukrotnie większa niż poprzednia. Oznacza to, że tym razem dotarło do nas 15 kg suszu. Ponadto producent zwiększył też dostępność suszu Red No. 2. Było to możliwe dzięki podpisaniu umowy współpracy z dwoma nowymi dystrybutorami produktów farmaceutycznych.

Ogromne zainteresowanie suszem przy poprzedniej dostawie spowodowało, że na naszą prośbę dystrybutor wprowadził jego reglamentację i realizował zamówienia oparte o konkretne recepty. Dlatego też podjęliśmy działania, które sprawią, że kolejne dostawy do Polski będą znacząco większe od poprzednich. Pod koniec roku chcemy sprowadzać 100 kg konopi w miesiącu. W tym czasie chcemy również wprowadzić na rynek konopie w formie olejków i kapsułek – mówi Tomasz Witkowski, Country Manager w Spectrum Cannabis.

Aktualnie Red No. 2 jest objęty 23% stawką podatku VAT. Jednak spółka Spectrum Cannabis złożyła już w Krajowej Informacji Skarbowej wniosek z prośbą o ponowną interpretację podatku jaki został nałożony na lek.

Uważamy, że obecna stawka podatku, jakim został obłożony susz jest zbyt wysoka.  Przed wprowadzeniem na rynek wystąpiliśmy do GUS o jego kategoryzację w celu ustalenia należnego podatku. Mamy nadzieję, że decyzja zapadnie na naszą korzyść i już niedługo cena obniży się o 15 proc. – podsumowuje Tomasz Witkowski.

Susz, który dotarł do Polski pochodzi z Kanady. Jest przepakowywany w Niemczech i dopiero stamtąd trafia do naszego kraju. Już niedługo zostaną uruchomione uprawy Spectrum Cannabis zlokalizowane w Danii. Dzięki temu skróci się łańcuch dostaw przez co czas oczekiwania na lekarstwo również będzie krótszy. Przewidywana wielkość produkcji to 200 kg suszu na tydzień.

źródło: faktykonopne.pl

Komentarze

Komentarzy

Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com