1369 1

Medyczna marihuana zbawieniem dla 11-latka chorego na autyzm

Rodzina ze stanu Oregon zdecydowała się na terapię medyczną marihuaną, aby pomóc synowi choremu na autyzm w opanowaniu jego wściekłości.

„To było nie do opisania, to było przerażające,” powiedział Jeremy Echols, ojciec 11-letniego Alexa. „Kiedy nie masz innej opcji, dlaczego masz nie spróbować leczenia medyczną marihuaną?”

11-letni Alex Echols cierpi na autyzm, a jego lekarz stwierdził, że autodestrukcyjne zachowania Alexa spowodowane są przez stwardnienie guzowate, które dotyka około 50.000 Amerykanów. W przypadku Alexa, jego neurolog powiedział, że spowodowało to wzrost napadów agresji i autyzmu.

„Alex nie może się komunikować za pomocą słów, a to prowadzi do jego frustracji,” powiedział dr Colin Roberts, neurolog ze Szpitala Dziecięcego w Portland.

Kiedy Alex się urodził, jego rodzice byli pełni nadziei aż do czasu, kiedy sześć tygodni później miał pierwszy atak.

„Nie wiedzieliśmy jeszcze, że nasze dziecko będzie autystyczne. Kiedy miał trzy lata, doszło do pierwszych prób samookaleczania.”

Codzienne agresywne zachowania Alexa stały się normalnością. Jego rodzice kupili mu kask, aby chronić jego głowę. Próbowali też zmieniać leki w celu kontrolowania jego zachowania, jednak z niewielkim powodzeniem. Kiedy Alex miał 8 lat, jego rodzice podjęli trudną decyzję o przeniesieniu go do domu opieki.

„To było dla nas, jakbyśmy go porzucili i oddali do kogoś innego i mówiąc: Przepraszam kolego, nie jesteś już częścią rodziny. To było dla nas najcięższa decyzja w życiu”.

Ale czy istniał sposób, żeby mu pomóc? Pod koniec 2009 roku, rodzina Echols oglądnęła w wiadomościach telewizyjnych opowieść o kobiecie z Kalifornii, która używała marihuany w leczeniu jej autystycznego syna. W 2010 roku rodzina dowiedziała się więcej o programie medycznej marihuany w stanie Oregon i lekarz zatwierdził medyczną marihuanę dla Alexa.

„Próbowaliśmy ciasteczek z marihuaną i masła, z którego robiliśmy ciasteczka.”

Alex jest obecnie jednym z 58 nieletnich pacjentów stosujących medyczną marihuanę w stanie Oregon. Chociaż autyzm nie kwalifikował się do stosowania medycznej marihuany, to w przypadku Alexa, silne bóle i jego ataki już tak.

Po kilku miesiącach leczenia, rodzice Alexa widzieli dużą poprawę.

„Po godzinie od zastosowania marihuany, przestał krzyczeć i rozbijać swoją twarz i zaczął bawić się zabawkami, chociaż w tym czasie to było prawie niespotykane.”

W stanie Oregon, dawkowanie przez rodziców nie wymaga kontroli lekarza, a neurolog Alexa nie wiedział o alternatywnym leczeniu Alexa, dopóki nie dowiedział się o tym od jego rodziców.

Chociaż Dr. Roberts nie toleruje stosowania marihuany w celach leczniczych, to zrozumiał pragnienie rodziców, aby pomóc swojemu dziecku.

„Rodzice Alexa to wspaniali ludzie. Jestem z nimi i chętnie im pomagam. Każdy z nas chce pomóc Alexowi.”

Amerykańska Akademia Pediatrii sprzeciwiała się stosowaniu marihuany u dzieci. Profesor psychiatrii – Dr Sharon Levy powiedział, że marihuana toksycznie wpływa na rozwijające się mózgi dzieci. Powiedział także, że nie wiadomo zbyt wiele na temat długofalowych skutków jej używania.

„Dla nas, długoterminowe efekty leczenia są mniej niebezpieczne, niż długoterminowe efekty samookaleczenia się Alexa.” powiedział jego tata.

Powiedział również, że nie popiera stosowania marihuany u wszystkich dzieci z autyzmem, ale dzieci, które mają podobne objawy do Alexa powinny rozważyć tą formę leczenia.

Rodzice Alexa stworzyli stronę na Facebooku, na której można śledzić jego losy:

https://www.facebook.com/alex.autism.rage.mmj

Zapraszamy wszystkich do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać ze specjalistami, znawcami konopi i pacjentami.

Źródła: kptv.com

 

Komentarze

Komentarzy

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

1 KOMENTARZ

  1. Maciey

    artykuł jest o cbd czy rso ???

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera