322 0
mcmahon obrazek wyrozniajacy 1280

Medyczna marihuana pomogła mi odstawić narkotyczne leki przeciwbólowe

Były mistrz futbolu Amerykańskiego, Jim McMahon opowiada, jak medyczna marihuana pomogła mu pozbyć się bólu po zakończeniu sportowej kariery.

U 56 letniego gracza występowało wiele wyniszczających problemów zdrowotnych, po karierze pełnej kontuzji w National Football League – m.in. miał złamany kark. Zdiagnozowano u niego demencję i na początku odczuwał silne bóle głowy, depresję, utratę pamięci, problemy z mową i wzrokiem.

W rezultacie, wystosował pozew, oskarżając NFL o zaniedbania i brak zainteresowania jego kontuzjami.

Jednak to dopiero medyczna marihuana pozwoliła mu uwolnić się od farmakologicznych leków przeciwbólowych, których używał przez całą karierę.

McMahon otrzymał kartę medycznej marihuany w stanie Arizona, gdzie mieszka i gdzie została ona zalegalizowana po referendum w 2010 roku. Przed tym, Jim McMahon zażywał ponad 100 tabletek przeciwbólowych na bóle barków, szyi i ramion.

„One robią więcej szkody niż pożytku. To medyczna marihuana jest wybawieniem i likwiduje ból!”, powiedział.

ct-chicago-bears-jim-mcmahon-medical-marijuana-001

Każdego dnia, McMahon pali marihuanę rano, aby pomogła mu wstać, następnie w godzinach popołudniowych, w zależności jak się czuje i przed snem twierdząc, że nie może zasnąć bez jej stosowania.

Preferuje on odmiany indica o większej zawartości THC – psychoaktywnego składnika marihuany, ale twierdzi, że zachowuje jasność umysłu w porównaniu do czasów, kiedy stosował leki farmakologiczne.

Pomimo, że leki przeciwbólowe na receptę spowodowały w USA epidemię (liczba zgonów spowodowana ich używaniem zwiększyła się czterokrotnie od 1999 roku do 2013 – 22000 zgonów w 2013 roku), a od marihuany jeszcze nikt nie umarł, to właśnie konopie są wciąż demonizowane.

Wiele badań potwierdza skuteczność marihuany w leczeniu bólu, co potwierdza nawet Institute of Medicine. The National Academy of Science stwierdziło, że kannabinoidy – aktywne składniki w marihuanie wykazują znaczną skuteczność w łagodzeniu bólu, zwłaszcza u chorych na raka. Niestety nadal wiele krajów nie pozwala na jej używanie, nie dając śmiertelnie chorym pacjentom możliwości zwalczania bólu.

baner_bionateo_mm

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze społecznościowe kanały

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera