623 0

Medyczna marihuana pomogła mi odstawić narkotyczne leki przeciwbólowe

Były mistrz futbolu Amerykańskiego, Jim McMahon opowiada, jak medyczna marihuana pomogła mu pozbyć się bólu po zakończeniu sportowej kariery.

U 56 letniego gracza występowało wiele wyniszczających problemów zdrowotnych, po karierze pełnej kontuzji w National Football League – m.in. miał złamany kark. Zdiagnozowano u niego demencję i na początku odczuwał silne bóle głowy, depresję, utratę pamięci, problemy z mową i wzrokiem.

W rezultacie, wystosował pozew, oskarżając NFL o zaniedbania i brak zainteresowania jego kontuzjami.

Jednak to dopiero medyczna marihuana pozwoliła mu uwolnić się od farmakologicznych leków przeciwbólowych, których używał przez całą karierę.

McMahon otrzymał kartę medycznej marihuany w stanie Arizona, gdzie mieszka i gdzie została ona zalegalizowana po referendum w 2010 roku. Przed tym, Jim McMahon zażywał ponad 100 tabletek przeciwbólowych na bóle barków, szyi i ramion.

„One robią więcej szkody niż pożytku. To medyczna marihuana jest wybawieniem i likwiduje ból!”, powiedział.

ct-chicago-bears-jim-mcmahon-medical-marijuana-001

Każdego dnia, McMahon pali marihuanę rano, aby pomogła mu wstać, następnie w godzinach popołudniowych, w zależności jak się czuje i przed snem twierdząc, że nie może zasnąć bez jej stosowania.

Preferuje on odmiany indica o większej zawartości THC – psychoaktywnego składnika marihuany, ale twierdzi, że zachowuje jasność umysłu w porównaniu do czasów, kiedy stosował leki farmakologiczne.

Pomimo, że leki przeciwbólowe na receptę spowodowały w USA epidemię (liczba zgonów spowodowana ich używaniem zwiększyła się czterokrotnie od 1999 roku do 2013 – 22000 zgonów w 2013 roku), a od marihuany jeszcze nikt nie umarł, to właśnie konopie są wciąż demonizowane.

Wiele badań potwierdza skuteczność marihuany w leczeniu bólu, co potwierdza nawet Institute of Medicine. The National Academy of Science stwierdziło, że kannabinoidy – aktywne składniki w marihuanie wykazują znaczną skuteczność w łagodzeniu bólu, zwłaszcza u chorych na raka. Niestety nadal wiele krajów nie pozwala na jej używanie, nie dając śmiertelnie chorym pacjentom możliwości zwalczania bólu.

baner_bionateo_mm

Komentarze

Komentarzy

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera