1949 0

Medyczna Marihuana niebawem w polskich aptekach! Sprawdź gdzie zrealizujesz receptę

Aktualizacja: 27.12.2018r.

Szanowni Państwo!
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom (opartym na doniesieniach z wiarygodnych źródeł) z przykrością informujemy, że z powodu procedur trzy polskie apteki, w których od ponad tygodnia do nabycia miała być medyczna marihuana – nadal czekają na dostawę. Zapewniamy, że gdy tylko zweryfikujemy informacje o pojawieniu się suszu w aptekach sieci PRIMA w Koninie, Poznaniu oraz we Wrocławiu niezwłocznie poinformujemy o możliwości jego zakupu.

Pod koniec października firma Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej spółki kapitałowej Canopy Growth, podała do wiadomości publicznej informację, że złożony przez nią w czerwcu wniosek o dopuszczenie do obrotu leku na bazie konopi indyjskich został rozpatrzony.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał pozytywną decyzję i wyraził zgodę na sprowadzanie przez spółkę do Polski suszu z konopi indyjskich o wysokim stężeniu THC. Firma zapewniała wówczas, że medyczna marihuana będzie dostępna w aptekach przełomie listopada i grudnia.

Dziś już wiemy, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Z informacji jakie udało nam się uzyskać z Centrum Terapeutycznego Max Hemp pierwsze recepty na medyczną marihuanę będzie można zrealizować 17 grudnia, a zatem już w najbliższy poniedziałek. Susz z konopi indyjskich o zawartości THC 19% oraz mniej niż 1% CBD nabyć będzie można w trzech aptekach sieci PRIMA.

Lista aptek:

    • Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań
    • Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin
    • Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

Przypominamy, że w 2019 roku firma Spectrum Cannabis chce wprowadzić do obrotu na polski rynek kolejne dwa produkty: susz o zawartości THC 12 – 15% oraz 20% olej CBD. W planach spółki są także różnego rodzaju szkolenia mające na celu edukację personelu medycznego w zakresie leczenia pacjentów medyczną marihuaną.

baner_bionateo_mm

Źródło: facebook.com/CTMaxHemp

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com