197 0

Medyczna marihuana w Chile już dostępna w aptekach!

Od tego roku apteki w Chile oferują produkty z medycznej marihuany dla pacjentów, których lekarze wyrazili zgodę na taką terapię.

Rząd zalegalizował używanie i sprzedaż medycznej marihuany w 2015 roku, ale dopiero od niedawna rozpoczęto import produktów od kanadyjskiego dostawcy Tilray. Według obowiązującego prawa, uprawa marihuany na własny użytek w Chile jest nielegalna.

W ostatnich tygodniach firma Tilray ogłosiła, iż zamierza eksportować swoje produkty również do Australii i na Cypr.

Kilka innych południowoamerykańskich państw również zamierza wprowadzić reformy w sprawie medycznej marihuany. W 2016 roku kolumbijscy ustawodawcy zatwierdzili przepisy zarządzające produkcją i używaniem medycznej marihuany, podczas gdy w marcu bieżącego roku w Argentynie podpisano ustawę regulującą dystrybucję kannabidiolu.

Od lipca tego roku apteki w Urugwaju przewiduja rozpoczęcie sprzedaży marihuany obywatelom powyżej  18 roku życia, którzy wyrażą chęć wpisania się do rządowego rejestru.

Źródło:  www.thedailychronic.net

Tłumaczenie: Jacek Michalczyk

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

mmpoziom

Komentarze

Komentarzy

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera