1295 0

Marihuana skutecznym lekiem na artretyzm?

artretyzmArtretyzm to schorzenie, o którym słyszał niemal każdy. Z roku na rok staje się coraz powszechniejsze i dotyka coraz młodszych osób. Jak się okazuje marihuana, a konkretnie zawarte w niej kannabinoidy mogą być skutecznym i naturalnym remedium w walce z artretyzmem.

Artretyzm – czym jest ta choroba?

Artretyzm, znany także jako dna moczanowa lub podagra, jest chorobą powodującą przewlekłe stany zapalne stawów. Choroba ta dotyka milionów ludzi na całym świecie, zarówno kobiet jak i mężczyzn. To zaburzenie metaboliczne związane ze starzeniem się organizmu, jednak w dużej mierze jej przyczyny tkwią w nieodpowiednim stylu życia i diecie. dlatego coraz częściej z powodu artretyzmu cierpią 30, 40 latkowie. Niektórzy specjaliści zaliczają nawet artretyzm do chorób cywilizacyjnych. Nadmiar źle metabolizowanego w organizmie kwasu moczowego doprowadza do powstawania obrzęków, sztywności w stawach, czy – w najbardziej zaostrzonym przebiegu choroby – do deformacji stawów. Tym objawom towarzyszy bardzo silny ból związany ze stanem zapalnym, który w połączeniu z ograniczoną ruchomością stawów znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie.

062815_meganpark_BODY

Marihuana lekiem na artretyzm?

Leczenie artretyzmu polega głównie na zmianie diety. Pomocne jest wyeliminowanie alkoholu i mięsa oraz picie dużej ilości wody, w celu wypłukania z organizmu nadmiaru kwasu moczowego. Farmakologiczne leczenie wspomagają leki obniżające poziom tego kwasu np. Milurit. W najbardziej zaostrzonym przebiegu zapaleń chorym przepisuje się silne leki przeciwzapalne, także w formie zastrzyków. Wiele osób poszukuje jednak naturalnych metod, które mogą pomóc w walce z tą chorobą. Takim lekiem okazuje się być marihuana, która nie tylko łagodzi dolegliwości bólowe, ale może wręcz doprowadzić do znacznego cofnięcia się choroby dzięki swym właściwością przeciwzapalnym. Po pierwsze marihuana pozwala w dużym stopniu zredukować użycie silnych leków przeciwbólowych. Badania pokazują, że zażywanie konopi indyjskich pozwala pacjentom zmniejszyć dawki przyjmowanych leków. W USA, w stanach gdzie marihuana jest legalnie dostępna (np.Colorado), liczba zgonów spowodowana przedawkowaniem opiatów (silnie uzależniających leków przeciwbólowych) spadła o 25%. Wyniki badań pokazują także, że poziom receptorów CB2 w stawach jest znacznie wyższy wśród osób, których dotyczy artretyzm niż wśród osób zdrowych. W USA aktualnie trwają kolejne badania, które dowieść mają, że dostarczanie kannabidoidów do organizmu pozytywnie wpływa na poprawę stanów chorobowych spowodowanych przez dnę moczanową. Naukowcy wierzą, że taka terapia nie tylko przyniesie ulgę, lecz także stopniowo doprowadzi do regeneracji uszkodzonych tkanek w stawach.

Jak wygląda terapia preparatami na bazie marihuany?

5000-ooPotrzeba systematyczności, aby marihuana w pełni mogła wykazać swoje terapeutyczne właściwości. Według doktor Emily Earlenbaugh, która jest współzałożycielką i konsultantką pacjentów medycznej marihuany w Mindful Cannabis Consulting, pacjenci, którzy regularnie stosowali miejscowo marihuanę zaczęli zauważać pozytywne zmiany w swoim stanie zdrowia. Miejscowe stosowanie marihuany polega na używaniu preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry, które zawierają wysokie stężenie CBD. Zaleca się smarować miejsca zmienione chorobowo min. 2 razy dziennie – szczególnie po kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana preparat dociera głębiej i szybciej. W Polsce można legalnie nabyć (na przykład w internetowym sklepie Charlotte’s Web) olejki o różnym stężeniu CBD – im ostrzejszy przebieg choroby tym zaleca się stosowanie preparatów o wyższym stężeniu. Podanie miejscowe może być także wspierane dostarczaniem kannabinoidów poprzez palenie marihuany lub spożywanie surowych konopi, o czym przeczytać więcej możecie TU.

Źródło: http://cannabisnowmagazine.com/cannabis/cannabis-topicals-arthritis 

baner_bionateo_mm

Komentarze

Komentarzy

Łukasz Tarnowski
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera