789 0

Czy marihuana może pomóc osobom z chorobami płuc?

W kręgach medycznych coraz więcej mówi się, na temat korzystania z medycznej marihuany w przypadku różnych chorób przewlekłych, ale czy może przynieść korzyści osobom żyjącym z przewlekłą chorobą płuc?

Medyczna marihuana okazała się przydatna w zmniejszaniu stanu zapalnego, poprawie snu, łagodzeniu bólu, wspomaganiu układu immunologicznego i w zmniejszeniu ilości wydzielin. To sugeruje, że istotnie – marihuana mogłaby pomóc. Jednak dla osób z chorobą płuc, największym problemem w używaniu konopi indyjskich jest ich palenie.

Palenie marihuany jest szkodliwe dla cierpiących  na choroby płuc, ponieważ najpopularniejszy sposobem zażywania konopi jest palenie ich w formie jonitów. Jej użytkownicy mają też tendencję do głębszych wdechów, pozostawiając dym w płucach dłużej,  niż papierosowy.

The American Thoracic Society zdecydowanie sprzeciwia się paleniu marihuany, powołując się na to, że może powodować powstawanie dużych pęcherzyków powietrza w płucach, które mogłyby spowodować ich poparzenie.

Istnieją jednak alternatywy dla palenia. Wielu pacjentów chcących korzystać z medycznej marihuany, decydują się na spożywanie jej w formie ciast lub ciasteczek, bądź używając waporyzatorów.

O waporyzacji dowiesz się więcej tu:

Żegnaj dymie, witaj paro! Waporyzacja krok po kroku

Żródło : 420intel.com

Autor: Daniel Wodziński

mmpoziom

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Komentarze

Komentarzy

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera