1264 1
sport

Marihuana coraz popularniejsza wśród sportowców! Sprawdź jak wpływa na trening!

Używanie marihuany przed, w trakcie lub po treningu stało się bardzo popularne wśród sportowców i entuzjastów fitnessu na całym świecie. Czy marihuana wpływa pozytywnie na osiągane przez nich efekty? 

Marihuana – pomocna w treningach?

Pomimo federalnej prohibicji i zakazu używania marihuany wprowadzonego przez Światową Agencje Antydopingową, Amerykańską Agencje Antydopingową oraz „National Collegiate Athletic Association (NCAA)”, dość częstym przypadkiem jest korzystanie z marihuany przez profesjonalnych sportowców i fanów ćwiczeń. Zawodnicy twierdzą, że zmniejsza ona niepokój, poprawia koncentrację i przyspiesza regenerację mięśni. Tetrahydrokannabinol (THC), czyli główny związek psychoaktywny znajdujący się w marihuanie, nie powoduje rozszerzenia oskrzeli, co oznacza, że może pomóc w przepływie powietrza do płuc.

Osobiste doświadczenia aktywistów sportowych

Były Kanadyjski Olimpijczyk Ross Rebagliati powiedział, że marihuana pomogła mu lepiej skupić uwagę podczas treningów i dzięki niej utrzymywał wysoki poziom wydajności w trakcie powtarzających się ćwiczeń. Gordy Megroz, pisarz Outdoor Magazine przeprowadził własne testy sprawnościowe z użyciem marihuany i zauważył znaczny wzrost dynamiczności na bieżni i zaobserwował mniejszy ból mięśni po ciężkich treningach. Niewątpliwie kolejną osobą popierającą użycie marihuany podczas treningu jest Cliff Drusinsky, który twierdzi, że pozwoliła mu osiągnąć lepszą koncentracje, a kanabidiol (CBD), który stosował miejscowo po treningu, przyspieszał regeneracje mięśni. 

Byli i obecni gracze National Football League aktywnie zachęcają do zniesienia zakazu używania marihuany, uzasadniając, że jest ona bezpieczniejszym lekiem przeciwbólowym niż opiaty przepisywane na receptę.

O postępującej popularności produktów konopnych wśród sportowców świadczy m.in. krążące w sieci nagranie, na którym zawodnik UFC Nate Diaz waporyzuje CBD na konferencji prasowej tuż po zakończonej walce! Mówi w nim ,,To CBD, pomaga mi w procesach regeneracji i tym podobnych, więc używa się tego przed i po treningu, to sprawia, że żyje się lepiej, to olej CBD”.

Aktualna sytuacja marihuany na świecie

W chwili obecnej marihuana jest nielegalna w Stanach Zjednoczonych, z wyjątkiem czterech stanów (Kolorado, Waszyngton, Oregon i Alaska), które przyjęły ustawę umożliwiającą okazjonalne użytkowanie marihuany.

W 25 krajach, które zaakceptowały przepisy prawne związane z medyczną marihuaną, wzrost wyników sportowych nie jest warunkiem do szybszego uzyskania przez zawodników medycznej marihuany. Jednak produkty CBD, zawierające niewiele THC są dostępne we wszystkich 50 stanach oraz w ponad 40 krajach na świecie. Nie są one psychoaktywne i oferują bezpieczniejszą alternatywę podczas wytężonej działalności takiej jak trening siłowy.

Albert Hebda
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze społecznościowe kanały

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera