321 0

Marihuana w aptekach? ,,Obawiam się, że to zabieg marketingu politycznego” – Dorota Gudaniec

W Sejmie od kilku miesięcy debatuje się nad wprowadzeniem medycznej marihuany do Polski. Choć wydawać by się mogło, że wszystko idzie w dobrym kierunku i marihuana będzie dostępna w aptekach, to prawda okazuje się być nieco inna.

Zapytaliśmy Dorotę Gudaniec, która walczy o dostęp do medycznej marihuany w Polsce, o szczegóły rozwiązań, które mają być wdrożone. Politycy zapewniają, że będzie możliwość sprowadzania marihuany do aptek. W praktyce może okazać się to niemożliwe do zrealizowania. 

,,Z poziomu marketingu politycznego będziemy mieć dostęp do marihuany w aptekach, ale z poziomu realiów, niestety, obawiam się, że to kolejny zabieg marketingu politycznego, który ma na celu wprowadzanie pewnych dezinformacji. (…) Do niedawna mówiono nam, że marihuana medyczna jest w Polsce dostępna, bo są procedury importu docelowego, a wiemy, że 34 osoby w Polsce są zaopatrywane i to zaopatrywane są w skandalicznym czasie, bo w najlepszym wypadku trwa to kilka tygodni, a w najgorszym kilka miesięcy.” 

Jakie jeszcze przeszkody stoją na drodze do legalizacji medycznej marihuany w Polsce? Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Dorotą Gudaniec.

Więcej dowiecie się także TU.

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera