42 1

Legalizacja medycznej marihuany zmniejsza liczbę zgonów spowodowanych środkami przeciwbólowymi

W 2013 roku, 60% zgonów wywołanych przedawkowaniem w Stanach Zjednoczonych zostało spowodowanych przez leki przepisane na receptę. Według Center for Disease Control, w tym roku około 16.000 osób w Stanach Zjednoczonych straciło życie z powodu legalnych leków farmakologicznych.

Liczba przedawkowań farmaceutyków spada dramatycznie, kiedy dostęp do medycznej marihuany staje się legalny.

The RAND CorporationUniversity of California, rozszyfrowali korelację pomiędzy umieralnością/nadużyciami spowodowanymi lekami opioidowymi i stanami, które wprowadziły legalny i bezpieczny dostęp do medycznej marihuany.

W stanach, które zalegalizowały dostęp do medycznej marihuany, ale nie posiadały przychodni w których można było ją zakupić, liczba śmiertelnych przedawkowań leków opioidowych pozostała na równi ze stanami, które nie zalegalizowały medycznej marihuany. Jednak w stanach, które zalegalizowały ją w celach leczniczych i prowadziły przychodnie, w których można było ją zakupić nastąpiła redukcja przedawkowań o 16%, nie wspominając o 28 procentowej redukcji przyjęć do lekarza spowodowanej nadużywaniem opioidów.

Badanie wykazało również, że nie dystrybuowano mniej opioidów w stanach przyjaznych dla medycznej marihuany, po prostu mniej osób przedawkowało. Dostęp do farmaceutyków pozostał, ale pojawiły się opcje opcje wykorzystujące naturalne metody leczenia, które ostatecznie ratowały życie.

Inne badania opublikowane przez JAMA International Medicine potwierdzają tą zależność. W stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, liczba zgonów spowodowana przedawkowaniem przeciwbólowych leków opioidowych spadła o 25%. W ciągu kilku lat po wprowadzeniu leczniczej marihuany liczba przedawkowań opioidów była znacznie niższa niż przewidywano, nawet o 33,3%.

Chociaż istnieje stereotyp, że pigułki zakupione na receptę w aptece są bezpiecznymi lekami, to opioidy, w tym hydrokodon, metadon, morfina i oksykodon nadal są przepisywane przez lekarzy, pomimo toksyczności i często niebezpiecznych skutków ubocznych i bardzo wysokiego wskaźnika nadużyć. Nigdy natomiast nie udokumentowano śmierci z powodu przedawkowania marihuany a jej korzyści lecznicze wciąż się pojawiają, a jednak w oczach rządu nadal nie ma korzyści medycznych i ma wysoki potencjał nadużycia.

Wielu pacjentów używa medycznej marihuany aby złagodzić na przykład przewlekły ból układu mięśniowo-szkieletowego. Jeśli marihuana używana jest jako substytut silnych i uzależniających środków przeciwbólowych, to jej legalizacja do użytku medycznej może powodować redukcję szkód związaną z opioidowymi środkami przeciwbólowymi, które są znacznie bardziej uzależniające i na pewno bardziej śmiercionośne.

Komentarze

Komentarzy

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera