500 0

Konopie mogą zastąpić drewno – dr inż. Joanna Czechowska [WYWIAD]

Konopie to roślina o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Wytwarza się z niej tkaniny, pozyskuje bogate w wartości odżywcze nasiona, z nasion wytłaczany jest olej spożywczy. Rośliny konopi to surowiec do wytwarzania leczniczych olejków CBD, oleju RSO i innych preparatów o medycznym zastosowaniu, w tym oczywiście samej marihuany. Ważną w dzisiejszych czasach zaletą konopi jest fakt, iż są zbudowane z bardzo wytrzymałych włókien oraz celulozy, zatem odpowiednio przetworzone mogą zastąpić drewno!

O zaletach konopi jako surowca do m.in. wytwarzania płyt wiórowych, które znajdują zastosowanie w budownictwie opowiedziała nam dr inż. Joanna Czechowska, która była prelegentem na majowej, krakowskiej konferencji ,,Konopie w medycynie i przemyśle”. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu i udostępniania go dalej – wspólnie promujmy ideę wszechstronnego wykorzystania konopi!

Więcej o zastosowaniu konopi w budownictwie dowiesz się z następujących artykułów:

Budowanie z konopi – technologia Hempcrete

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

mmpoziom

Komentarze

Komentarzy

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com