1723 0

Kannabidiol (CBD) może zwiększyć podatność na komórki zabijające raka płuc

Zwolennicy medycznej marihuany od dawna sugerowali, że konopie oferują znacznie łagodniejszą formę leczenia raka w porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak chemioterapia.

Poparcie dla tego twierdzenia jest coraz większe i jest coraz więcej dowodów na to, że marihuana może nie tylko zahamować rozprzestrzenianie się raka, ale także może powodować śmierć komórek nowotworowych poprzez szereg różnych mechanizmów.

Zespół naukowców z Niemiec opublikował swoje badania w czasopiśmie Biochemical Pharmacology, które rzucają nowe, dodatkowe światło na interakcję pomiędzy marihuaną i rakiem płuc. Ich wyniki wskazują, że kannabinoidy czynią komórki nowotworowe bardziej podatne na ich zabijanie, przez komórki, które są do tego zaprogramowane.

Wpływ THC i CBD na leczenie raka płuc

Stwierdzono, ze kannabinoidy zwiększają ekspresję cząsteczek adhezji międzykomórkowej 1(ICAM-1) jako część mechanizmu zwalczania inwazyjności i rozprzestrzeniania się komórek raka płuc. Zespół Niemieckich naukowców, kierowany przez Dr Marię Haustein, postanowił sprawdzić wpływ kannabinoidów na 1(ICAM-1).

Byli oni w szczególności zainteresowani, jak zwiększona ekspresja ICAM-1 wpływa na adhezję komórek nowotworowych do komórek aktywowanych limfokiną (LAK), które są białymi krwinkami krwi pobudzającymi zabijanie komórek rakowych.

Wykorzystując model komórek in vitro, zespół naukowców zbadał również jak ICAM-1 wpływa na cytoksyczność komórkową LAK. Zgodnie z ich wynikami, kannabidiol (CBD) zwiększył podatność komórek nowotworowych na ich rozpad.

Wielu zwolenników medycznej marihuany posiada przekonanie, że tetrahydrokannabinol (THC) jest absolutnie niezbędny przy leczeniu raka za pomocą konopi. Rzeczywiście, Niemiecki zespół badawczy ustalił, że THC pokazuje podobny proces, który również jest tak samo zależny od ICAM-1 w cytoksyczności komórek LAK.

Wnioski

Podsumowując, zespół badawczy stwierdził: „nasze dane wykazują, że wywołana kannabinoidem regulacja ICAM-1 na komórkach raka była odpowiedzialna za zwiększoną wrażliwość komórek nowotworowych na cytolizę komórkową LAK (komórki zabijające komórki nowotworowe). Odkrycia te dostarczają dowody na przeciwnowotworowy mechanizm kannabinoidów.

Powszechnie uznaje się, że marihuana ma znacznie łagodniejszy profil skutków ubocznych niż tradycyjne leki powszechnie stosowane podczas chemioterapii. Z tak wyraźnymi dowodami potwierdzającymi medyczne zastosowani konopi w leczeniu raka, być może jest kwestią czasu, kiedy zobaczymy zmiany w polityce, która aktualnie twierdzi, że konopie nie mają właściwości leczniczych.

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Komentarze

Komentarzy

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera