692 0

Kannabichromen (CBC) – najbardziej niedoceniany kannabinoid

CBC nie poświęca się dużej uwagi, pomimo, że wykazuje wiele korzystnych właściwości leczniczych.

Co to jest kannabichromen (CBC)?

Podobnie jak kannabidiol (CBD) oraz tetrahydrokannabinol (THC), CBC jest kannabinoidem pochodzącym z bardzo ważnego kwasu kannabigerolowego (CBG-A).

Kwas kannabigerolowy (CBG-A) jest często określany mianem „komórek macierzystych” kannabinoidów. Dzięki niemu powstają CBD, THC i CBC

Enzymy powodują przekształcenie kwasu kannabigerolowego na:

  • kwas kannabidiolowy (CBD-A)
  • kwas tetrahydrokannabinolowy (THC-A)
  • kwas kanabichromenowy (CBC-A)

W celu uzyskania kanabichromenu musi nastąpić dekarboksylacja. Podczas wystawienia na działanie ciepła CBC-A traci cząstkę CO2, i w tym momencie jest uważane za CBC. Ten sam proces ma zastosowanie przy powstaniu THC i CBD.

Kannabichromen obiecujący w leczeniu raka i nie tylko

Chociaż kannabichromen nie jest najpopularniejszym kannabinoidem, to badania sugerują, że CBC może mieć wiele właściwości medycznych. Według Halent Labs, uważa się, że CBC jest skuteczny w leczeniu migreny, hamuje stan zapalny i ból, a dodatkowo pobudza wzrost kości.

W innym artykule opisaliśmy też wpływ kannabichromenu na komórki progenitorowe komórek nerwowych (NPSC). Okazuje się, że CBC pozytywnie wpływa na regenerację komórek nerwowych, tym samym przyczyniając się do rozwoju mózgu!

Jednym z najbardziej intrygujących odkryć dotyczących kannabichromenu jest jednak jego związek z rakiem. Naukowcy uważają, że CBC ma działanie przeciwproliferacyjne komórek, co oznacza, że CBC hamuje wzrost guzów nowotworowych.

Może to być wynikiem interakcji z anandamidem, który jest endokannabinoidem i nasz organizm produkuje go naturalnie. Wpływa on na receptory CB1 i CB2 i stwierdzono, że może walczyć z rakiem piersi. CBC hamuje absorpcję anandamidu, przez co pozostaje we krwi przez dłuższy okres czasu.

CBC nie tylko ma własne korzyści, ale wydaje się, że działając razem z innymi kannabinoidami powoduje efekt synergii, co oznacza, że ma wtedy większe działanie terapeutyczne. Chociaż kanabichromen w konopiach występuje w mniejszych stężeniach niż THC i CBD, to nie można lekceważyć jego potencjału.

baner_bionateo_mm

Komentarze

Komentarzy

Łukasz Tarnowski
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera