1533 0

Jak medyczna marihuana zmieniła moje życie

Oto historia Valerie Brooks, która choruje na hashimoto, fibromialgię i endometriozę. Medyczna marihuana pozwoliła jej na odstawienie 95% leków farmakologicznych, które powodowały wiele skutków ubocznych i degenerowały jej wątrobę i nerki.

Cierpię na chorobę Hashimoto, fibromialgię i endometriozę. Jeśli nie wiesz co to jest, są to choroby układu immunologicznego. Mogą one między innymi prowadzić do przewlekłego bólu. Przez lata musiałam używać wielu leków przeciwbólowych w celu zwalczania bólu. Wszystkie z nich powodowały wiele efektów ubocznych. Skutki uboczne to zaburzenia snu, zespół drażliwego jelita, wahania nastroju itp. Dostawałam tabletki na zwalczanie skutków ubocznych, ale powodowały one, że powstawało ich jeszcze więcej. Było to jedno wielkie zamknięte koło. Po latach stosowania tych leków zaczęły one negatywnie wpływać na moją wątrobę i nerki.

Jeden z moich lekarzy nie był zadowolony z wyników badań mojej wątroby i nerek. Spojrzał na mnie i powiedział:

„Musisz spróbować medycznej marihuany.”

Spojrzałam na niego i powiedziałam „nigdy”.

Rozmawialiśmy o wszystkich moich spostrzeżeniach i uczuciach przeciwko stosowaniu marihuany. Wyjaśnił mi, że jeszcze nikt nie umarł od marihuany, i że marihuana pomoże odstawić mi ponad połowę moich leków. A co najważniejsze, pomoże mi ocalić moje organy.

Lekarz wyjaśnił mi, dlaczego wszystkie moje myśli na temat tej rośliny były błędne. Poczułam się lepiej z tą myślą, ale nadal nie byłam w 100% przekonana. Wróciłam do domu i zaczęłam szukać badań na temat skuteczności medycznej marihuany. Byłam zaskoczona, widząc, jak wiele badań i potwierdziło jej skuteczność i brak skutków ubocznych.

Zdecydowałam się spróbować tej terapii.

Poszłam wyrobić moją pierwszą kartę pacjentki leczonej medyczną marihuaną. Miałam listę moich udokumentowanych schorzeń od lekarza. Wysłałam wypełnioną ankietę do stanu Nevada, gdzie medyczna marihuana jest legalna. Po zatwierdzeniu wszystkiego, poszłam odebrać kartę medycznej marihuany.

Byłam zdenerwowana, kiedy pierwszy raz miałam spróbować marihuany, ale byłam gotowa.

Nie czułam się niepoczytalna ani obłąkana i mogłam normalnie funkcjonować. Czułam spokój i szczęście i co najważniejsze, całkowitą redukcję bólu. Spałam świetnie bez używania pigułek nasennych. Następnego dnia zadzwoniłam do lekarza i powiedziałam mu co się stało.

Pierwszy raz od dłuższego czasu nie czułam bólu.

Moja koleżanka Niki pomogła mi w całym procesie poszukiwania odpowiedniego szczepu dla mnie. Przeszkoliła mnie w zakresie różnych odmian i sposobów konsumpcji. Dla mnie osobiście, palenie nie było najlepszą metodą konsumpcji, więc wybrałam o wiele bardziej komfortowy sposób leczenia – produkty spożywcze.

Byłam bardzo zadowolona, kiedy dowiedziałam się, że większość przychodni sprzedaje produkty na bazie marihuany, które nie powodują haju. Nie sądziłam, że istnieje coś takiego. Dowiedziałam się, że szczepy o wyższej zawartości THC powodują uczucie haju, podczas, gdy szczepy o wysokiej zawartości CBD tego nie powodują. Znaleziono dla mnie odmianę o odpowiednich proporcjach THC do CBD, która powodowała ulgę w bólu, ale nie powodowała efektów psychoaktywnych.

Dowiedziałam się również, że medyczna marihuana może być podawana w różnych formach, takich jak napoje, kawa, herbata, mleczko, olej, słodycze, pieczywo, kapsułki itp. Poinformowano mnie, że w przypadku moich dolegliwości, łagodzenie bólu trwa dłużej, jeśli marihuana jest spożywana a nie palona. To dlatego, że palona marihuana podlega innemu procesowi przemiany materii, ponieważ zamiast przejść przez żołądek do wątroby, THC jest dostarczane bezpośrednio do mózgu.

Teraz, rok później mogłam odstawić 95% leków farmaceutycznych, które stosowałam. Moja wątroba i nerki mają się o wiele lepiej, a mój lekarz jest zadowolony z wyników badań.

Może nadal mam problemy zdrowotne, ale medyczna marihuana zdecydowanie poprawiła jakość mojego życia. Mogę spać i jestem o wiele szczęśliwsza. Mogę zrobić więcej, ponieważ nie zmagam się już z chronicznym bólem przez cały dzień.

Jestem szczęśliwa, że wszystkie moje wcześniejsze przekonania były błędne. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się spróbować medycznej marihuany. Moja rodzina i przyjaciele cieszą się razem ze mną i mnie wspierają.

Wierzę, że ta roślina powinna być legalna na całym świecie.

-Valerie Brooks, Las Vegas Nevada

źródło: MedicalMarijuana411.com

Komentarze

Komentarzy

medycznamarihuana
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera