949 1

W Izraelu oficjalnie zdekryminalizowano marihuanę!

Na początku marca świat obiegła informacja, że Izrael, jako kolejne państwo na świecie, zdekryminalizował marihuanę! Podobne rozwiązanie funkcjonuje m.in. w Czechach, gdzie marihuana została zdepenalizowana.

Dekryminalizacja – co to oznacza?

Dekryminalizacja to  uznanie, iż popełniony czyn nie jest przestępstwem. Oznacza to, że osoba posiadająca marihuanę lub ją paląca nie jest uznawana w świetle prawa jako osoba popełniająca przestępstwo. Nadal może zostać jednak ukarana (np. grzywną). Depenalizacja natomiast (Czechy) oznacza, że ani posiadanie, ani konsumpcja suszu nie są traktowane jako przestępstwo, a czyn nie podlega żadnej karze. W Holandii, tak na prawdę, marihuana także jest jedynie zdepenalizowana, choć państwo to jest wyjątkiem ponieważ formalnie reguluje sprzedaż marihuany w Cofee Shopach.

Dekryminalizacja w Izraelu – grzywna za marihuanę

W Izraelu zdecydowano, że każda osoba, która po raz pierwszy zostanie złapana podczas palenia marihuany w miejscach publicznych nie zostanie zatrzymana, dostanie jedynie mandat. Grzywna zostanie podwojona w przypadku popełnienia wykroczenia po raz drugi. Trzecie wykroczenie doprowadzi do ,,spisania”, które wygasa po krótkim okresie. Zarzuty zostaną postawione dopiero za 4 razem.

Izraelski Minister Bezpieczeństwa Publicznego Gilad Erdan, który prowadził reformę, powiedział, że „Zgoda rządu jest ważnym krokiem na drodze do wdrożenia nowej polityki, która stawia nacisk na publiczną informację oraz leczenie zamiast egzekucji karnej.

Pieniądze z wpłacanych kar pieniężnych zostaną przeznaczone na edukację antynarkotykową oraz leczenie uzależnionych.

Przypominamy, że medyczna marihuana od kilku lat jest już legalna w Izraelu. Dekryminalizacja to kolejny krok w kierunku wyzwolenia konopi na całym świecie.

Wszystkich pacjentów zapraszamy do rejestracji na FORUM O MEDYCZNEJ MARIHUANIE. To miejsce, w którym możesz porozmawiać z innymi pacjentami, specjalistami i znawcami konopi.

Izabela Kaczmarska
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

1 KOMENTARZ

  1. Rah

    Czekamy na Polskę!

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com

Zapisz się do naszego newslettera