298 0

II Międzynarodowe Targi Konopne Cannabizz Warsaw 2018 za nami. Zobacz jak było!

Na przełomie listopada i grudnia tego roku przez cały weekend w warszawskim Centrum Targowo – Konferencyjnym trwały II Międzynarodowe Targi Konopne Cannabizz Warsaw 2018, które rozpoczęły europejski sezon targów konopnych. Wydarzenie podzielone było na dwie części: targi oraz konferencje. Wystawcy z całej Europy zaprezentowali aktualne trendy na rynku konopnym, a zaproszeni prelegenci przekazali wiedzę na temat zastosowania tych roślin w przemyśle i medycynie.

Dziesiątki wystawców i tysiące produktów pochodzenia konopnego

Największy obszar hali o powierzchni 10.000 m2 zajęły stoiska wystawców. Pojawili się producenci nasion i sprzętu do uprawy w tym nawozów, systemów nawadniających i innych niezbędnych akcesoriów. Sporą część przedstawionego asortymentu stanowiły kosmetyki, oleje CBD, a także żywność. Na miejscu można było degustować różne konopne specjały. Nie zabrakło także produktów tekstylnych.

„Produktów jest pełno. Jest multum firm, które produkują olejki CBD, kosmetyki lecznicze, gdyż konopia jest rośliną cudownie wpływającą na skórę. Produktów, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie jest wiele i stanowią one większą część targów.” – opowiedziała w wywiadzie dla naszego portalu Magdalena Napierała PR Manager Cannabizz Warsaw 2018

W trakcie wydarzenia można było poznać właściwości naturalnego materiału budowlanego jakim jest beton konopny oraz obejrzeć pokaz budowlany z jego użyciem.

Konferencja o wszechstronnym zastosowaniu konopi

W części konferencyjnej każdy z zaproszonych na Cannabizz Warsaw 2018 prelegentów miał okazję wygłosić wykład z zakresu swojej specjalizacji, a uczestnicy zdobyć wiedzę dotyczącą wszechstronnego zastosowania konopi, w tym w przemyśle i medycynie. Co ważne, zwłaszcza w odniesieniu do ostatnich wydarzeń dotyczących medycznej marihuany w Polsce – nie zabrakło wątku politycznego.

„Można powiedzieć, że jest to konferencja naukowa dlatego że większość z naszych prelegentów posiada tytuły naukowe. Są to specjaliści na arenie międzynarodowej. Przyjechali z całego świata żeby zaprezentować swoją wiedzę na temat konopi.” – powiedziała Magdalena Napierała

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy poznali właściwości konopnych kosmetyków oraz innych kosmetyków i preparatów, dowiedzieli się jaką rolę konopie pełnią w drodze do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju oraz jakie konsekwencje ekonomiczne z nimi się wiążą. Marcin Biskupski, który jest chemikiem, opowiedział o standaryzacji i produkcji konopnych ekstraktów.

dr Marek Bachański  podczas wykładu

Tego dnia nie mogło zabraknąć także Doroty Gudaniec nazywanej „matką medycznej marihuany”. Podczas piątkowego wykładu Pani Dorota opowiedziała o konopiach w życiu codziennym. Drugiego dnia konferencji skupiła się na aspektach medycznych. Przekazana przez nią wiedza o kannabinoidach i endokannabinoidowym układzie uzupełniona została przez innych prelegentów specjalizujących się w zakresie medycyny.

Wątek medyczny kontynuowany był w niedzielę, która jednocześnie była ostatnim dniem II Międzynarodowych Targów Cannabizz Warsaw 2018. Na konferencji wystąpili zagraniczni oraz polscy lekarze – w tym dr Marek Bachański i dr Jerzy Jarosz – którzy przedstawili możliwości wykorzystania medycznej marihuany w leczeniu różnych chorób.

Zobacz wideorelację z Cannabizz Warsaw 2018 widzianą okiem naszej kamery

Ten sam cel targów, ale nieco inny przebieg

Jak wyjaśniła w rozmowie z nami Magdalena Napierała, współorganizatorka Cannabizz Warsaw 2018, tegoroczne wydarzenie nieco różniło się od poprzedniego:

„Większą uwagę na pewno przywiązaliśmy do konferencji. Jest ona dla nas bardzo ważna. Nie odcinamy się od kwestii ideologicznej bo ona tak naprawdę doprowadziła do powstania tych targów. Nadal mamy zamiar ten obszar rozwijać, aby ta konferencja rzeczywiście rosła w siłę i przyciągała specjalistów i lekarzy.”

Sporym zaskoczeniem dla organizatorów 2018 było pojawienie się rolników. Przyjechali do Warszawy by zdobyć wiedzę o uprawie konopi. Pytali o potencjalne zagrożenia oraz o kwestie związane z dofinansowaniem takiego przedsięwzięcia. Nowością była także wystawa ukazująca konopie w różnych odsłonach.

Ze względu na tematykę targów istniały pewne obawy o niepotrzebne demonstracje lub kontrole stróżów prawa. Wydarzenie przebiegło jednak w spokoju, a wszystkim uczestnikom towarzyszył pozytywny nastrój.

III edycja Cannabizz za niespełna rok

Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowych Targach Konopnych Cannabizz 2019, które odbędą się w dniach 29 listopada – 2 grudnia przyszłego roku.

Organizatorzy zachęcają do wyrażania swoich opinii o tegorocznych targach i zgłaszania swoich uwag sugestii, tak by Cannabizz 2019 spełniło oczekiwania wszystkich, przyciągnęło jeszcze większą liczbę odwiedzających i z roku na rok zyskiwało na popularności.

„Jest wzrost zainteresowania, ale moim zdaniem jeszcze zbyt mały. Może ludzie jeszcze trochę boją się tej tematyki bo jest ona dość kontrowersyjna i często spotyka się z negatywną opinią. Trend jest wzrostowy, ale chcielibyśmy jeszcze więcej.” – podsumowała w rozmowie z nami Magdalena Napierała, PR Manager Cannabizz Warsaw 2018

www.cannabizz.pl

baner_bionateo_mm

 

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com