Uprawa medycznej marihuany w domu

marymay
Kontaktowanie:

Uprawa medycznej marihuany w domu

Nieprzeczytany postautor: marymay » 08 lut 2018, 18:51

Załóżmy teoretycznie, że kupię nasiona medycznej marihuany (THC:CBD w stosunku 1:1) w ilości 5 szt. i posieję je we własnym domu w doniczkach. A potem zrobię sobie RSO na wlasny użytek. Wszystko we własnym domu i dla siebie. Jaka jest szansa, że wkroczy policja i przeszuka dom? Czy np. fakt, że skądś się dowiedzą, że kupiłam nasiona lub sprzęt do uprawy jest wystarczającą przesłanką?

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Re: Uprawa medycznej marihuany w domu

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 09 lut 2018, 18:48

Witam

Jak można się domyśleć status prawny takiej uprawy Pan/Pani zna. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że uprawa medycznej marihuany w domu bez zezwoleń, które notabene jest bardzo ciężko uzyskać stanowi przestępstwo, ale oczywiście ze względu na jak najbardziej konstytucyjnie akceptowany cel o mniejszym poziomie szkodliwości społecznej. Osobną kwestią jest kwestia wykrycia takiego czynu. Zazwyczaj takie czyny są wykrywane dzięki informacjom osób trzecich. Nie można jednak wykluczyć, że przesyłka z nasionami była objętą kontrolą operacyjna Policji, która weszła w posiadanie danych adresowych tej przesyłki.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

marymay
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: marymay » 09 lut 2018, 23:12

Czy to znaczy, że można takie zezwolenie otrzymać? Jeśli tak, proszę o informację jak należy się do tego zabrać. Argumenty "za" mam, i to dość mocne.
Druga sprawa - szukałam informacji na temat mozliwości uprawy konopii włóknistych na własne potrzeby. Chciałam złożyć odpowiedni wniosek na uprawę 4-5 roślin w doniczkach. Tymczasem wygląda na to, że musiałabym być rolnikiem i jeszcze na dodatek mieszkać na terenie, na którym politycy dopuścili możliwość uprawy konopii włóknistych. A ja, niestety mieszkam w Warszawie. Czy myśli Pan, że mam jakieś szanse? Jestem gotowa odstawiać słomę do punktu skupu, jesli to będzie konieczne. Tylko ta lokalizacja jest nie do przeskoczenia.

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 10 lut 2018, 10:42

Witam
Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu przewidują zastosowanie środków odurzających lub substancji psychotropowych na cele medyczne, przemysłowe lub naukowe. Uzyskanie zezwoleń na legalne zajmowanie się konopiami innymi niż włókniste jest bardzo trudne. Ciut lepiej jest z konopiami włóknistymi. W tym zakresie pewną wiedze Pani ma. I tez Pani zauważyła, że sprawa nie jest prosta. Kwestia legalnego zastosowania konopi jest kwestią skomplikowaną i jeżeli Pani chce uzyskać rozbudowaną opinie prawną proszę do mnie napisać przez formularza do prawnika znajdujący się na stronie narkomania.org.pl

http://www.narkomania.org.pl/home-old/poradnia-on-line/
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”