Czy moja kara jest odpowiednia?

W0lNY
Kontaktowanie:

Czy moja kara jest odpowiednia?

Nieprzeczytany postautor: W0lNY » 20 gru 2017, 10:56

Witam.
Zostałem zatrzymany z marihuaną.
Posiadałem przy sobie 1.66 brutto.
Narkotyki oddałem dobrowolne przy przeszukaniu osobistym. Gdy wzieli mnie na dołek nie chciałem nikogo poinformować o moim zatrzymaniu. Zgodziłem się na dobrowolne poddanie się każe.
Po przeszukania domu niczego nie znaleźli. Myślałem że będzie to miało wpływ na wysokość kary i będę lepiej postrzegany niż osoba która się rzucała przy zatrzymaniu, chowała tytke z
suszem i chciała poinformować kogoś o swoim zatrzymaniu. (W tedy ten ktoś mógł by posprzątać mieszkanie).
Moje wynagrodzenie wynosi 3350 brutto i nie mam nikogo na utrzymaniu.
Dziś dzwonili z komendy z orzeczeniem że prokurator zaproponował 3000zl + koszty orzeczenia .
Nie jest to za dużo? Przecież za taką ilość mogli by to nawet umorzyć. Proszę o szybką odpowiedź bo najpóźniej jutro muszę podpisać czy się na to zgadzam czy nie.
Jeśli nie to będę pokrywał też koszty rozprawy sądowej

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Re: Czy moja kara jest odpowiednia?

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 23 gru 2017, 21:32

Witam

Z opisanej sytuacji wynika, że Pana wypadek został potraktowany jako wypadek mniejszej wagi. Ma zostać wobec Pana orzeczona kara grzywny. Oznacza to, że oprócz uszczuplenia Pana majątku będzie Pan widniał jako osoba karana w rejestrze. Dobrowolne poddanie sie karze ma te zalete, że postepowanie karne szybko sie kończy. Z drugiej strony mozliwe jest jak pan zauważa umorzenie postepowania karnego. Opis tej instytucji znajdzie pan m.in po kliknieciu na poniższy link:

http://www.narkomania.org.pl/faq-pytani ... -to-prawda

Nie ma jednak pewności, czy prokurator a nawet sąd zgodzą się na umorzenie postępowania karnego. Gdyby Pan chciał uzyskać wiedzę na temat dalszego postępowania skonkretyzowana dokładniej pod katem Pana sprawy może Pan się ze mna skonsultować w drugi dzień Świąt Bożego narodzenia pod numerem telefonu: 574 190 856. Na forum za Pana decyzji nie podejmę. Mimo tego zmartwienia WESOŁYCH ŚWIĄT ;)
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”