3 badania, które dowodzą, że waporyzacja jest zdrowsza od palenia marihuany

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

3 badania, które dowodzą, że waporyzacja jest zdrowsza od palenia marihuany

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 27 mar 2016, 14:56

Palenie marihuany, chociaż nie jest tak szkodliwe jak palenie papierosów, może czasem prowadzić do choroby zwanej przewlekłym zapaleniem oskrzeli, co powoduje zwiększoną produkcję śluzu i kaszel. Przedstawiamy trzy badania, które dowodzą, że waporyzacja jest zdrowszą alternatywą dla palenia konopi, które jest skuteczną formą dostarczania kannabinoidów na przykład w przypadku choroby Leśniowskiego-Crohna.

1. Waporyzacja jako bezdymny system dostarczania THC (Abrams 2007r.)

Waporizer podgrzewa marihuanę do temperatury w której uwalniają się kannabinoidy bez uwalniania się substancji smolistych
Badania opublikowane w 2007 roku przez University of California w San Francisco, porównujące skutki waporyzacji i palenia skrętów wykazały, że waporizery mogą zapewnić taki sam poziom THC, podczas gdy uwalniają mniej tlenku węgla, który dostaje się do krwioobiegu.

Badanie, w którym wzięło udział 18 uczestników, stwierdziły, że ​​”bezdymna waporyzacja konopi zapewnia ten sam poziom aktywnego związku chemicznego THC i daje ten sam efekt jak palenie marihuany, ale bez szkodliwych toksyn.”

2 . Zmniejszenie objawów oddechowych u użytkowników konopi, którzy używali vaporizera.(Earleywine i Barnwell, 2007)

Badania opublikowane w 2007 roku przez University of New York w Albany i University of Southern California wykazały, że waporyzacja marihuany zmniejsza problemy oddechowe związane z paleniem marihuany i papierosów.

Wykorzystując dane zebrane z ankiety internetowej, naukowcy odkryli, że wśród palaczy papierosów i konopi, którzy odparowywali marihuanę, zgłaszali mniej problemów z płucami, takich jak kaszel, flegma “i ucisk w klatce piersiowej” niż ci, którzy tego nie robili.

Naukowcy doszli do wniosku, że: “Zwolennicy palenia marihuany mogą zmniejszyć problemy oddechowe, przerzucając się na waporizer“

3. Funkcjonowanie płuc u użytkowników konopi (Earleywine i Van Dam, 2010)

Badania opublikowane w 2010 roku przez University of New York w Albany rozpoczęły się w 2007r.
Naukowcy dali waporizery 20 regularnym palaczom konopi, z istniejącymi problemami płuc i obserwowali efekty przez miesiąc codziennego palenia. Po miesiącu waporyzacji uczestnicy wykazały “znaczące polepszenie” czynności płuc, które według naukowców są porównywalne do tych, po rzuceniu palenia papierosów.

Wróć do „Waporyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość