nerwica depresja :-(

Kasienka1990
Kontaktowanie:

nerwica depresja :-(

Nieprzeczytany postautor: Kasienka1990 » 06 lip 2019, 17:27

Witam serdecznie

Chciałam się poradzić,gdyż zachorowałam na zab.obsesyjno kompulsywne,ale nie jest to typowe OCD,tylko z osobowości mojej i dołączyła się do tego przeklęta depresja i żadne leki uspokajające,psychoterapia,czy akupunktura czy hipnoza,czy nalewki z dziurawca,czy leki antydepresyjne różniaste około 9 rodzajów nic nie działa,temu zainteresowałam się suszem i waporyzacją,aby zmniejszyć niepokój,lęk,który jest bardzo duży i głównym moim problemem są nerwicowe problemy,bo od tego powstała depresja i teraz pytanie:
jaki wybrać wapozator przenośny,jak jest ładowany,to moja pierwsza przygoda i przede wszystkim jaki susz wybrać...tyle jest rodzai....
cierpiąca Kasia

Cannabis.edu.pl
Kontaktowanie:

Re: nerwica depresja :-(

Nieprzeczytany postautor: Cannabis.edu.pl » 09 lip 2019, 9:32

Cześć Kasia,

Jesteś osobą początkującą z waporyzacją więc najlepszą radą jaką mogę tobie dać jest abyś poczytała blog Vapomaniaka https://vapomaniak.pl/waporyzacja/ . Wybór waporyzatora zależy od przynajmniej kilku czynników i nie da się w kilku słowach wszystkiego opisać. Poczytaj posty vapomaniaka albo zadaj mu pytanie, człowiek jest dość pomocny i odpisuje. Może ktoś inny ma jakieś doświadczenia z waporyzacją CBD i depresją?

Zdrowia!
https://cannabis.edu.pl/ jest centralnym zbiorem opracowań naukowych na temat użyteczności konopi siewnych oraz indyjskich (THC i CBD) w leczeniu wielu schorzeń cywilizacyjnych. Duża baza badań w języku polskim jest otwarta nieodpłatnie dla każdego.

Paweł 100
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Paweł 100 » 10 lip 2019, 15:49

Witaj Kasiu
Ja mam fenixa mini,jeśli chodzi o rozmiar i temperatury do suszu konopnego to ideał ale jak bym miał teraz wybierać to bym wybrał wapek co ma większe zakresy temperatury bo pod uwagę można zabrać inne susze medyczne niż konopie a te z kolei zazwyczaj parują w niższych temp.Właśnie sprawdziłem i widzę że ten waporyzator jest za przystępną cenę,nie wiem jak się szybko grzeje,jak z baterią i wygląd to kwestia gustu:
https://vaporshop.pl/pl/vaporizery-prze ... suszu.html
Co do suszu to w aptece masz konopie indyjskie 19% thc ale wystawić receptę musi lekarz,może to nie być łatwe-skąd jesteś ?
Suszu cbd nigdy nie paliłem to się nie wypowiem ale pewnie same terpeny i flawonoidy i śladowe ilości tego cbd być może złagodzą Ci objawy. Jest jeszcze olej cbd,polecam szukać od 15%.
Znam też opinię taką że zioła dobrej jakości w postaci suszu z waporyzatora mogą dać dobry efekt np dziurawiec ale musiała byś zasięgnąć języka.
Zainteresuj się jak zregenerować mitochondria-witaminy i suplementy,d3k2mk7,witaminy z grupy b,minerały. Dobry lekarz holistyczny pewnie był by w stanie pomóc.
Pozdrawiam

Cannabis.edu.pl
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Cannabis.edu.pl » 17 lip 2019, 9:21

Susz CBD czy medyczny (THC) dzięki waporyzacji ma większą biodostępność. Olej podawany doustnie musi przejść przez wątrobę, która w dużej mierze neutralizuje kannabidiol (oraz inne prozdrowotne składniki). Biodostępność CBD w przypadku oleju wynosi ok. 15-20%. Wynik słaby. Ale dzięki inhalacji waporyzatorem można uzyskać biodostępność na poziomie 50-60%:

Istnieje kilka odmiennych sposobów zrekompensowania strat związanych z przyswajaniem CBD. Po pierwsze, można zmniejszyć ilość CBD, która rozpuszcza się w krwiobiegu poprzez umieszczenie CBD w formie bardziej hydrofilowej lub rozpuszczalnej w wodzie. Można to jednak osiągnąć tylko przy użyciu skomplikowanych środków chemicznych, takich jak cyklodekstryny lub liposomy. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest ominięcie efektu pierwszego przejścia podawania doustnego w całości poprzez wykorzystanie waporyzacji. Do waporyzacji kannabidiolu wykorzystuje się urządzenie o nazwie waporyzator CBD (lub waporyzator do ziół generalnie).

https://www.mestetyczna.pl/czy-powinnis ... pozywanie/

Także jak widać waporyzacja ma sens i wydaje się że ma dość dużą przewagę nad olejami, choć są badania które zdają się wykazywać wyższość olejów CBD w pewnych przypadkach. Jednak przy schorzeniu takim jak depresja, myślę że waporyzacja może sprawdzić się lepiej.

P.S Napisz proszę Kasiu jaki waporyzator zakupiłaś, i jakie są twoje pierwsze wrażenia z użytkowania. Będzie to pomocne dla innych.
https://cannabis.edu.pl/ jest centralnym zbiorem opracowań naukowych na temat użyteczności konopi siewnych oraz indyjskich (THC i CBD) w leczeniu wielu schorzeń cywilizacyjnych. Duża baza badań w języku polskim jest otwarta nieodpłatnie dla każdego.

Paweł 100
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Paweł 100 » 18 lip 2019, 11:02

Hmmm to muszę sobie chyba też kupić taki susz :D Ja z kolei wczoraj spróbowałem odparować olej cbd w waporyzatorze i wydaje mi się że efekt był lepszy niż przy podawaniu kropli doustnie choć trudno obliczyć mg po zaciągnięciach i kroplach żeby mg przyjętych było tyle samo. Czy to dotyczy tylko cdb ? Z opinii publicznej wiem że z olejem RSO znow jest inaczej-mocniej działa i dłużej w postaci oleju niż palonego samego suszu. Dzieje się tak bo jest mocniej stężony czy w drodze jaką musi pokonać nie traci właściwości jak w przypadku cbd ?
Ps-Chciałem dodać jeszcze że przy zaburzeniach depresyjno nerwicowych warto zainteresować się nadnerczami.

Wróć do „Medyczna Marihuana w Teorii i Praktyce”