Zespół Sjogrena i inne autoimmunologiczne

Malinart
Kontaktowanie:

Zespół Sjogrena i inne autoimmunologiczne

Nieprzeczytany postautor: Malinart » 29 maja 2019, 12:18

Witam wszystkich :)
od wielu lat mam zdiagnozowany Zespół Sjogrena, Raynaud i pewnie jeszcze inne paści. Proponowano mi sterydy, nie zgodziłam się. Z leków chemicznych biorę jedynie Plaquenil. Przy ostatnich badaniach okazało się, że mam wysokie miano centromerów, co moze sugerować poważne zmiany w wątrobie. Mam też bóle w panewkach biodrowych, promieniujące do dołu nóg / w RTG są jakieś zmiany, ale nie mam jeszcze diagnozy/. Dalszą diagnostykę będe mogła wykonać dopiero we wrześniu. Postanowiłam się wesprzeć maruhuaną leczniczą, ale pojęcie mam na ten temat słabiutkie. Póki co od 2 tygodni biorę 3 x dziennie po 3 krople 10% cannabigold. Ale to wszystko na wyczucie, a chciałabym zasięgnąć rady specjalistów bądź doświadczonych osób z podobnymi, jak moje schorzeniami. Na osobistą konsultację będę mogła jechać we wrześniu, ale to sporo czasu. Nie chcę go marnować, nie robiąc nic.
Z góry dziękuję za wszystkie porady. Joanna

Awatar użytkownika
tomasz13
Kontaktowanie:

Re: Zespół Sjogrena i inne autoimmunologiczne

Nieprzeczytany postautor: tomasz13 » 21 cze 2019, 14:25

Na silne objawy nie ma nic oprócz sterydów. Ja mam AZS i zaproponowano mi terapię deksametazonem domięśniowo. Po 2 zastrzykach musiałem zrezygnować. Stany zapalne cofnęły się w 99%. Ale zaraz po odstawieniu góra tydzień zmiany wróciły ze zdwojoną siłą. Sterydy są bez sensu nie leczą objawów, a dokładają nowe. Ale podają jak stan jest zbyt silny i nie da się go już ogarnąć inaczej. W moim przypadku skóra całego ciała. Ostry stan zapalny, rany, wysięki, bezsenność, obsesyjne drapanie.
Medyczna marihuana jak najbardziej może pomóc, ale raczej też głównie na objawy, tyle z tego, że nie odbije się to tak na zdrowiu.
Konopia włóknista, kannabinoid CBD gra tu główną role, to nie medyczna marihuana. Medyczna marihuana jest bardzo trudno dostępna i jest tylko w formie suszu. Jedna odmiana. Raczej mało pomocna przy tego typu schorzeniach, musi wyjść więcej odmian aby dobrać odpowiedni lek do choroby autoagresywnej. Pozdrawiam
Coś się kończy, coś się zaczyna

NieGoloSlowny
Kontaktowanie:

Re: Zespół Sjogrena i inne autoimmunologiczne

Nieprzeczytany postautor: NieGoloSlowny » 05 lip 2019, 17:12

Jak dla mnie bomba i to całkowicie legalnie :P Przeczytajcie sobie ten artykuł

wandbud . pl / marihuana - medyczna - i - jej - nasiona

Wróć do „Medyczna Marihuana w Teorii i Praktyce”