Jak marihuana wpływa na ryzyko zgonu spowodowanego atakiem serca?

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

Jak marihuana wpływa na ryzyko zgonu spowodowanego atakiem serca?

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 20 kwie 2016, 17:17

Według danych przedstawionych na spotkaniu American College of Cardiology, pacjenci z historią używania konopi są mniej narażeni na śmierć w trakcie hospitalizacji, co sugeruje związek marihuany z krótkoterminowymi rokowaniami na przeżycie, przynajmniej u pacjentów z chorobami serca.

University of Colorado badało raporty szpitalne ponad 3800 użytkowników konopi, którzy przeżyli atak serca i ponad 1,2 miliona osób, które nie używały konopi ale również przeżyły atak serca.

"Pacjenci, którzy używali konopi byli mniej narażeni na zgon w trakcie hospitalizacji, choć przyczyny tego są jeszcze niejasne"

"Tak naprawdę nie wiemy, jak to się dzieje. To nasz obowiązek jako lekarzy i naukowców, aby dowiedzieć się jak to się dzieje. Możemy chronić ludność przed pewnymi niekorzystnymi skutkami, lub dowiedzieć jak odpowiednio traktować pacjentów, jeśli używali oni konopi."

Marihuana przynosi korzyści dla zdrowia serca, ponieważ ma bezpośredni wpływ na układ endokannabinoidowy. Dane wskazują również, że atak serca przebiegał mniej dotkliwiej wśród pacjentów z historią korzystania z marihuany.

Jak w większości kwestii związanych z marihuaną, dr Jeffrey Kuvin z Tufts Medical Center, potrzebne są dalsze badania.

"Jako lekarze i kardiolodzy, musimy zrozumieć wpływ marihuany na układ sercowo-naczyniowy," powiedział dr Jeffrey Kuvin.

źródło: Medscape

Wróć do „Choroby serca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość