THC może ograniczyć szkody spowodowane zawałem serca

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

THC może ograniczyć szkody spowodowane zawałem serca

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 21 lut 2016, 17:33

Niewielka ilość THC chroni przed atakiem serca

Ostatnie badania przeprowadzone przez Felsenstein Medical Research Center w Izraelu pokazują nowe dowody na lecznicze właściwości medycznej marihuany. Badania opublikowane w Journal of Biochemical Pharmacology zostały przeprowadzone w celu określenia, jaki wpływ mają niewielkie właściwości tetrahydrokannabinolu (THC) na ochronę serca.

Naukowcy podali niewielkie ilości THC (0.002mg / kg, czyli 4 razy mniejsza dawka niż potrzebna do odurzenia) myszom przed symulacją ataku serca, poprzez ograniczenie jego ukrwienia.

THC zostało podane przed atakiem serca w trzech różnych scenariuszach: 2 godziny przed, 48 godzin przed i przez 3 tygodnie ciągłego stosowania przed zawałem mięśnia sercowego.

W celu ustalenia wpływu THC w tym badaniu, naukowcy zaobserwowali kilka wspólnych znaków i/lub skutków ataku serca. Wszystkie sposoby podawania THC okazały się korzystne.

THC ma przewagę nad uszkodzeniem serca

Frakcja skracania jest to wskaźnik używany aby obiektywnie ocenić poziom wydajności pracy komory. Obserwując ten stosunek, naukowcy stwierdzili, że zastosowanie THC spowodowało wzrost wydajności o 4,7%.

Troponiny T to białko regulujące skurcze mięśnia sercowego, które wycieka do krwi w przypadku uszkodzenia układu krążenia. Jego duże ilości we krwi są często używane do zdiagnozowania zawału serca. Naukowcy odkryli, że THC zmniejsza ilość troponiny T średnio o 4 nanogramy na mililitr.

W przypadkach, kiedy krew nie jest w stanie dotrzeć do konkretnego obszaru, może to powodować zawał. W tym obszarze tkanki umierają w wyniku procesu zwanego nekrozą, która występuje w wyniku niedokrwienia. Naukowcy zmierzyli rozmiar zawałów i okazało się, że po zastosowaniu tetrahydrokannabinolu (THC) jego rozmiar zmniejszył się o 6%.

Niewątpliwie lepsze zdrowie serca wydłuża jego żywotność. Badania powyżej wykazały, że pojedyncza ultra niska dawka THC podana przed niedokrwieniem mięśnia sercowego (zawałem serca) jest bezpieczną i skuteczną metodą, która zmniejsza niedokrwienne uszkodzenie mięśnia sercowego. Zastosowanie THC może być korzystne w ramach przygotowania do operacji serca. Może też ograniczyć szkody poniesione przez pacjenta i ewentualnie w ramach regeneracji.

źródło

Wróć do „Choroby serca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość