Materiał dowodowy

Zbrodniarz
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2018, 13:24
Kontaktowanie:

Materiał dowodowy

Nieprzeczytany postautor: Zbrodniarz » 28 sty 2018, 13:28

Dzień Dobry, Czy ktoś z grupy zna biegłego sądowego który potrafił by po ujęciach filmowych przedstawiający bliżej nie określoną roślinę dokonać oceny stężenia w nim thc? Czy da się określić stężenie thc po samym filmie bez badan laboratoryjnych? i takowe stężenie stwierdzić? I najważniejsze czy po samym zdjęciu czy filmie można postawić zarzut i otworzyć sprawę karną???

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:22
Kontaktowanie:

Re: Materiał dowodowy

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 09 lut 2018, 18:57

Witam
Z mojego doświadczenia wynika, że materiał dowodowy zawsze był badany w laboratorium pozwalając m.in. na ocenę stężenia THC. Za bardzo sobie nie wyobrażam oceny stężenie THC wizualnie. Owszem pewnie są odmiany konopi, które charakteryzują się danym stężeniem THC i cechami szczególnymi, które pozwalają z jakąś dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że ma się na materiale fotograficznym lub innym tego typu do czynienia z tą a nie inna odmianę. Rzecz w tym, że jest to metoda zawodna. Poza tym mogę sobie wyobrazić, że są odmiany konopi bardzo wizualnie do siebie podobne, a różniące się diametralnie stężeniem THC.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość