Zadnego odzewu z sadu

SzulerTHC
Kontaktowanie:

Zadnego odzewu z sadu

Nieprzeczytany postautor: SzulerTHC » 31 sie 2017, 12:30

Dnia 26.01.2016 zostałem zatrzymany z niewielka ilością suszu konopnego następnie nastąpiło przeszukanie domu w ktorym rowniez znaleźli podajże 1,5 grama. Od tamtego czasu do dzis (31.08.2016) nie ma zadnego odzewu ze strony sądu ani kuratora (ponieważ jestem niepolnoletnie) czy sprawa została umożona jesli nic w niej sie nie dzieje?

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Re: Zadnego odzewu z sadu

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 09 lis 2017, 12:04

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje. Przez pewien czas nie miałem dostępu do maila, gdzie otrzymuje powiadomienia o pytaniach na forum. Teraz wszedłem i widzę Twoje pytanie. Przechodzę do meritum.

Jeżeli masz poniżej 17 roku życia sprawę będzie rozpatrywał sąd dla nieletnich i ogólnie rzecz biorąc sankcje prawne jakie mogą być wymierzone sa łagodne (nadzór rodziców, kurator, leczenie). Jeżeli masz powyżej 17 lat, to sprawę rozpatrzy sąd karny.

W sprawach o posiadanie kilku gramów na własny użytek jest możliwość umorzenia postępowania karnego na podstawie art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ten przepis nie jest używany w sądach dla nieletnich. Nie ma jednak przeszkód, żeby per analogiam taki wniosek złożyć także w sadzie dla nieletnich. Wracając do sądów karnych mogę z doświadczenia stwierdzić, że dość często w takich sprawach sądy zgadzają się na umorzenie. Żeby w takiej formie zakończyło się postępowanie we wniosku trzeba uzasadnić, że posiadano marihuanę na własny użytek w ilości nieznacznej, a orzeczenie kary jest niecelowe. Jeżeli jesteś zainteresowany sporządzeniem takowego wniosku mogę go napisać on line. Wcześniej trzeba sie umówić spotkanie on-line dzwoniąc pod numer:
574 190 856.

P.S. Długość postępowania karnego w sprawach o posiadanie najczęściej wiąże się z terminami badan toksykologicznych. Odpowiednie laboratoria maja odległe terminy. Stad tez samo postępowanie trwa niekiedy długo.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”