Suplementy z UK - sprzedaz w Polsce

Anula83
Kontaktowanie:

Suplementy z UK - sprzedaz w Polsce

Nieprzeczytany postautor: Anula83 » 04 sie 2017, 19:32

Witam, czy sprzedaz suplementow z CBD produkowanych w UK i niedostepnych dotychczas w Polsce wymaga jakichs skomplikowanych procesow rejestracyjnych etc? Nie chodzi o masowa sprzedaz, a o niewielkie lokalne stoisko. Bede wdzieczna za wskazowki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bjoern Ytknemarkt
Kontaktowanie:

Re: Suplementy z UK - sprzedaz w Polsce

Nieprzeczytany postautor: Bjoern Ytknemarkt » 11 sie 2017, 12:12

Jeżeli legalnie przewieziesz suplementy przez granice, to nie widzę powodu dla którego handel miałby być jakkolwiek utrudniony.
Łączy ludzi trawa
Dzieli ludzi siano

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 15 sie 2017, 13:30

Witam

Sprzedaż suplementów diety z CBD z racji tej, że CBD nie jest na liście środków odurzających lub substancji psychotropowych nie jest objęte kontrola przewidzianą przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Wątpię, żeby jednak w ogóle nie znajdowały do tych produktów zastosowania żadne regulacje. Do każdego suplement diety znajdują zastosowanie normy regulujące np. wymogi sanitarne. Nie sadze, żeby suplementy diety z CBD były wyłączone spod zakresu normowania tych norm. W zakresie importu suplementów diety na bazie CBD to myślę, że prawdopodobieństw "przyczepienie" się organów celnych jest proporcjonalne do ilości przewożonych suplementów. Jeżeli ich będzie dużo zastosowanie znajdą przepisy o wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Anula83
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Anula83 » 23 sie 2017, 19:52

Juz sie dowiedzialam, jak wyglada procedura, a co wiecej, ze zaden produkt z CBD nie zostal dopuszczony do sprzedazy przez Glowny Inspektorat Sanitarny. Nie wiem jak to sie ma do faktu, ze CBD jest w Europie legalne i do tego ze produkty przez GIS 'odrzucone' sa do nabycia tak w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, ale wyglada na to, ze normalnie, legalnie sie tego oczywiscie zalatwic nie da. Klasyk.

Awatar użytkownika
wuadek
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: wuadek » 25 sie 2017, 22:39

Z tego co słyszałem ktoś tam miał problemy z tego tytułu, tzn. dostał 100k kary za sprzedaż olejów CBD. Zapomniałem szczegóły ale to raczej niepewny grunt ciągle, a podpis prezydenta pod ustawa nic nie zmieni w tej kwestii, bo tu chodzi o coś zupełnie innego.Wiec zostaje, jak to się mówi - ryzyk fizyk :D
Zielone jest piękne... i jakie zdrowe! :o

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 26 sie 2017, 11:19

Witam
W tym zakresie nie mam bezpośredniej wiedzy. Zajmuje się głównie sprawami karnymi o posiadanie np. marihuany. Jednak uszy mam szeroko otwarte i nasłuchuje jak wygląda sprzedaż produktów na bazie CBD w Polsce. Te produkty podobnie jak inne produkty na bazie konopi włóknistych są do nabycia w Polsce. Jak to robią podmioty je sprzedające nie wiem. Natomiast rzecz chyba polega na tym, że Państwowa Inspekcja Sanitarna doczepia się nawet do śladowych ilości THC w tych produktach. Jeżeli tak jest, to może warto próbować zakupić syntetyczne CBD bez nawet śladowych ilości THC? Z drugiej strony CBD uzyskiwane z naturalnych źródeł przypuszczam, że może mieć lepsze właściwości. Notabene najlepsze właściwości lecznicze maja produkty zawierające CBD i THC. Te zaś nabyć w Polsce legalnie jest trudno i być może nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 2005 r. ten stan rzeczy zmieni.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”