Jak wygląda proces zakupu ?

Stary Smok
Kontaktowanie:

Jak wygląda proces zakupu ?

Nieprzeczytany postautor: Stary Smok » 26 cze 2017, 20:22

Witam jeste ciekaw jak będzie wyglądało kupowanie środków leczniczych.
Jeśli mam dolegliwosci na które mi moze pomóc to co powinienem zrobić aby takowe otrzymać?Gdzie się udać i co potrzebuje posiadać aby moc korzystać z medykamentow konopnych.
Chciałbym zrobic olej konopny RSO, czy moge taki zrobić czy bedzie możliwość zakupu.
Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Re: Jak wygląda proces zakupu ?

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 02 lip 2017, 19:56

Zapewne pytanie wynika z doniesień medialnych odnośnie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii poszerzającej dostęp do produktów leczniczych na bazie konopi. Jeżeli dobrze się domyśliłem to na wstępie trzeba zaznaczyć, że nowelizacja jeszcze nie weszła w życie. Brakuje uchwały Senatu i podpisu Prezydenta. Można jednak przypuszczać, że oba te podmioty nie obostrza i tak okrojonej ustawy. Będzie to wiec nowa jakość i myślę, że jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim produkty lecznicze na bazie konopi będą łatwo dostępne.

Przede wszystkim taki produkt leczniczy powinni zapisać lekarze, którzy z drobnymi wyjątkami nie posiadają wiedzy o produktach leczniczych na bazie konopi (chwalebnym wyjątkiem jest dr Bachański). Po drugie uprawa konopi na cele lecznicze nie będzie prowadzona na terenie Polski. W końcu cześć materii będzie pewnie uregulowana w rozporządzeniach, a te sa wydawane po uchwaleniu nowelizacji ustawy.

Odpowiadając na Twoje pytanie. Najlepiej po wejściu w życie ustawy udać się do lekarza (obok Bachańskigo niejaki dr Jarosz tez posiada bogata wiedzę na temat konopi) z dokumentacja odnośnie choroby po receptę, a później znaleźć aptekę, która sprzeda taki produkt leczniczy. Produkty te nie będą refundowane.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Stary Smok
Kontaktowanie:

Re: Jak wygląda proces zakupu ?

Nieprzeczytany postautor: Stary Smok » 12 lip 2017, 17:52

Dziękuję za odpowiedz.
Tak myslac prostym tokiem myslenia to juz łatwiej ,samemu sobie poczytać na co i jak stosowac i zajechac do czeskiej republiki na zakupy.U nich zapewne nie bedzie az tak modyfikowana.
Pozdrawiam serdecznie:-);-)

Wróć do „Porady prawne”