Zatrzymanie

SzulerTHC
Kontaktowanie:

Zatrzymanie

Nieprzeczytany postautor: SzulerTHC » 26 kwie 2017, 14:06

Witam opisze swój przypadek, dnia 26.01.2017 zostałem poddany rutynowej kontroli w trakcie ktorej znaleziono przy mnie 0,3G suszu konopnego po przewiezieniu na komendę i wezwaniu rodziców, pojechano sprawdzić mi mieszkanie w którym znaleziono 1,5g. Chciałbym sie dowiedzieć co grozi mi w przypadku gdy podczas zatrzymania nie miałem skończonych 16 lat a wcześniej miałem jedna sprawę karna (Kwiecień 2016) czy istnieje możliwość wysłania jakiegokolwiek pisma o umozenie sprawy? Z Góry dziekuje.

Awatar użytkownika
CannaNajemnik
Kontaktowanie:

Re: Zatrzymanie

Nieprzeczytany postautor: CannaNajemnik » 29 kwie 2017, 18:15

Hej, byłem świadkiem bardzo podobnej sytuacji gdzie podczas "rutynowego przeszukania" znaleziono u znajomego susz, zawinęli go do radiowozu tak jak stał. Pojechali do domu w celu przeszukania gdzie otworzyła matka i została poinformowana o zatrzymaniu syna. Zatrzymanie miało miejsce około 23, nad ranem przyjechali na przeszukanie. Matka po informacji że synek został złapany za susz i podana została waga odpowiedziała że to mniej niż posiadała Kora Jackowska i się zaśmiała. Policjanci poczuli się głupio obejrzeli pokój i wyszli. Młodego wypuścili po 48 godzinach. Wystarczyło pismo opierające się o art. 62a (chyba taki numer pisze z pamięci). Artykuł o umorzeniu sprawy z powodu niewielkiej ilości. Powołali się na niekaralność, także że to na własny użytek, nie było to udzielane innym osobą. takie tam lanie wody. Prokurator umorzył. Świadomość organów ścigania wzrasta, wiedzą że taka ilość to błahostka i karanie za to absurd. Dlatego nie poddawaj się dobrowolnie karze, wyrok w zawieszeniu pozostawia syf w papierach na lata. Jak będą Cie straszyć sądem, nie bój się nic. Sąd tym bardziej Cię nie ukarze, prawdopodobnie stałeś się ofiarą najważniejszej z policyjnych nauk czyli STATYSTYKI.
Trochę wiedzy trochę praktyki...

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Re: Zatrzymanie

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 30 kwie 2017, 15:27

Witam

Niejaki CannaNajemnik miałby racje, gdyby nie to, że art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii stosuje się w postepowaniu karnym. W przypadku opisanym przez Ciebie wszczęte będzie postępowanie w sprawach nieletnich regulowane inną ustawa i rządzące się innymi zasadami. Stanie się tak ponieważ w chwili czynu nie ukończyłeś 17 roku życia. W tym postepowaniu sąd weźmie pod uwagę, czy byłeś wcześniej karany, jak się uczysz, jaka jest opinia o Tobie rodziców i inne okoliczności. Ogólnie rzecz biorąc sąd może udzielić upomnienia, ustanowić nadzór rodziców, kuratora i teoretycznie wysłać Ciebie do jakiegoś ośrodka korekcyjnego. Jak chcesz poznać szczegóły to zadzwoń pod numer 574 190 856
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”