Zatrzymanie z ilością 1,2g

Dominik W
Kontaktowanie:

Zatrzymanie z ilością 1,2g

Nieprzeczytany postautor: Dominik W » 16 kwie 2017, 10:22

Witam chciałbym się zapytać jaka kara grozi mi za posiadanie 1,2g suszu. Nigdy nie byłem wcześniej karany. Na przeszukaniu domu niczego nie znaleziono. Oraz został zarekwirowany mi moj telefon ile trzeba czekac na jego odzyskanie?

Awatar użytkownika
deote
Kontaktowanie:

Re: Zatrzymanie z ilością 1,2g

Nieprzeczytany postautor: deote » 17 kwie 2017, 15:52

Siemka,
ja miałam podobną sytuację, umorzono mi, więc pewnie Tobie też, a za wydanie rzeczy musiałam zapłacić 100 zł poręczenia, ale oddali mi następnego dnia na przesłuchaniu, więc nie wiem czemu Twój trzymają

Dominik W
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Dominik W » 17 kwie 2017, 20:11

Dzięki za odpowiedź, a ile czekałaś na pismo z sądu ?
Policjant powiedział mi, że telefon zostaje zabrany do sprawdzenia. Jutro idę się zapytać co i jak z nim.

Awatar użytkownika
Krzysztof Grabowski
Kontaktowanie:

Nieprzeczytany postautor: Krzysztof Grabowski » 20 kwie 2017, 20:41

Zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z ust. 3 tego artykułu za wypadek mniejszej wagi grozi kara prac społecznych, grzywny albo pozbawienia wolności do 1 roku. Jak zakwalifikuje prokuratura Pana czyn trudno mi kategorycznie stwierdzić. Na pewno istnieją podstawy, aby ten czyn zakwalifikować jako wypadek mniejszej wagi, a wiec wypadek za który przewidziano łagodniejsze kary.

Niezależnie jak prokuratura zakwalifikuje ten czyn art. 62a tejże ustawy przewiduje możliwość umorzenia postępowania karnego. Prokuratura może sama to zrobić. Nie zawsze jednak tak czyni. Żeby zwiększyć prawdopodobieństwo takiego zakończenia postępowania karnego najlepiej jest złożyć wniosek o umorzenie. Istnieje możliwość skorzystania z mojej pomocy. Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt pod numerem telefonu: 574 190 856

Odnośnie zaś telefonu jest on badany pod kątem smsów o treści wskazującej na handel narkotykami. Jak są przeprowadzane badania to dokładnie nie wiem. Być może funkcjonariusz Policji dokonuje oględzin i jeżeli stwierdzi, że są jakieś pod kątem zgodności z prawem wątpliwe sms-y oddaje do ekspertyzy biegłemu. Jeżeli nie będzie miał Pan zarzutu udzielania osobie trzeciej można, a nawet należy wnieść jeszcze przed wydaniem wyroku o zwrot telefonu. w takiej sytuacji nie ma on bowiem znaczenia dla sprawy.
Doktorant w Katedrze Kryminologii UJ, szef filii Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej w Krakowie. Pracował w organach administracji państwowej, sądzie karnym i rodzinnym. Realizator finansowanego przez KBdsPN programu pomocy psychologiczno-prawnej "Narkotyki na gorącym uczynku.

Wróć do „Porady prawne”