NAUKOWCOM UDAŁO SIĘ OKREŚLIĆ STRUKTURĘ RECEPTORA CB1!

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

NAUKOWCOM UDAŁO SIĘ OKREŚLIĆ STRUKTURĘ RECEPTORA CB1!

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 12 gru 2016, 11:00

3

Naukowcy na całym świecie próbują zgłębić wiedzę dotyczącą wpływu kannabinoidów na organizm człowieka. Odkryty w 1990 układ endokannabinoidowy wciąż stanowi wyzwanie dla nauki. Do tej pory odkryto 2 (choć wielu badaczy podejrzewa istnienie trzeciego) receptory endokannabinoidowe występujące w mózgu człowieka. Nazwano je CB1 i CB2. Wiemy, że kannabinoidy łączą się z tymi receptorami. Najnowsze odkrycie badaczy pozwoli nauce lepiej poznać mechanizm działania tego układu. Odkrycie zostało opublikowane w magazynie Cell (http://www.cell.com).


4

Dzięki odkryciu struktury receptora CB1 jesteśmy w stanie wyobrazić sobie jak poszczególne kannabinoidy ,,wpasowują się’’ i łączą z receptorami. Określono, że receptory mają strukturę krystaliczną, a także określono sposób w jaki poszczególne ligandy CBD1 (atomy, cząsteczki lub aniony, które są bezpośrednio przyłączone do atomu centralnego lub kationu centralnego – to takie substancje jak THC, CBD, CBG, a także syntetyczne kannbinoidy) mogą wiązać się z receptorem.


Poniższa grafika przedstawia sposób w jaki THC łączy się z receptorem.

5
http://www.cannabisreports.com


A oto szczegółowe spojrzenie na sam receptor CB1:

6
http://www.cannabisreports.com


Autorzy badania twierdzą:

„W połączeniu z badaniami czynnościowymi i modelowaniem molekularnym, określona struktura zapewnia wgląd w tryb wiązania z naturalnie występującymi ligandami CB1, takimi jak THC i syntetyczne kannabinoidy. To zwiększa nasze zrozumienie molekularnych podstaw fizjologicznych receptora CB1 i stwarza nowe możliwości przy projektowaniu nowej generacji leków ukierunkowanych na receptor CB1.„

Kannabinoidy w nauce
Obecnie nauka zna m.in. 113 kannabinoidy. Część z nich jest produkowana w ludzkim organizmie (np. anandamid), a część (np. THC) jest pochodzenia roślinnego. Receptory kannabinoidowe w ludzkim organizmie pełnią bardzo ważną rolę – są odpowiedzialne m.in. za regulowanie odczuwania bólu, nastrój, apetyt. Badania nad układem endokannabinoidowym mogą dostarczyć wielu cennych dla nauki odkryć.

Zrozumienie układu endokannabinoidowego pozwoli także poznać mechanizmy, które wpływają na to, że wiele syntentycznych kannabinoidów (np. JWH-018) okazuje się mieć bardzo negatywny i niebezpieczny wpływ na ludzki organizm, podczas gdy naturalne kannabinoidy (np. THC, CBD, CBG) zdają się być całkowicie bezpieczne nawet w wysokich dawkach (do dziś nie odnotowano przypadków śmiertelnego przedawkowania któregoś z kannabinoidów).


link do badania

Wróć do „Badania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość