Dlaczego warto używać waporizera?

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

Dlaczego warto używać waporizera?

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 27 mar 2016, 14:18

Jeśli chodzi o sposoby spożywania marihuany, waporizery wydają się być zdrowszą alternatywą dla palenia dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną.

Palenie marihuany, chociaż nie jest tak szkodliwe jak papierosy, może czasem prowadzić do choroby zwanej przewlekłym zapaleniem oskrzeli, co powoduje zwiększoną produkcję śluzu i kaszel.

Aktorka Whoopi Goldberg, która leczy się marihuaną opowiedziała o swoich preferencjach w przyjmowaniu marihuany. Aktorka napisała, że “waporizery są lekkie, kompaktowe i przenośne, a do tego masz większą kontrolę nad tym, ile THC zażywasz”

Australijski naukowiec John Malouff, opublikował wady i zalety vaporizerów, wskazane przez użytkowników konopi. Badania o nazwie Experiences of Marijuana-Vaporizer Users, zostały opublikowane w 2014 roku i uczestniczyło w nich 96 osób które rozpoczęły inhalacje bezdymną z własnej inicjatywy.

Ostatecznie uczestnicy badania odnotowali więcej pozytywów niż negatywów na temat wykorzystania waporizerów. Opisując swoje doświadczenia uczestnicy badania wskazali cztery takie same korzyści, które przeważają nad innymi sposobami przyjmowania marihuany.

Zalety waporizera według badanych:

-korzyści zdrowotne takie jak, “czułem delikatniejsze uczucie na płucach” oraz “odkrztuszałem mniej smoły”
-lepszy smak, a wielu respondentów stwierdza “czysty smak”
-brak zapachu dymu / bardziej dyskretny
-dużo lepszy efekt, wykorzystując tą samą ilość marihuany (ekonomiczny)

Najbardziej popularne wady waporizera:

-niedogodności w konserwacji i czyszczeniu
-opóźnienie spowodowane potrzebą nagrzania się grzałki

Dr Malouff i jego zespół odkryli również dość unikalne korzyści korzystania z waporizera – więcej osób zaczęło palić czystą marihuanę zamiast mieszania jej z tytoniem.

“Pytaliśmy uczestników, czy łączą oni marihuanę z tytoniem przy inhalacji bezdymnej”. Tylko 2 z 96 osób wskazało, że zmieszali oni susz z tytoniem.

Ogólnie rzecz biorąc, 84 uczestników badania poinformowało, że są oni zadowoleni lub bardzo zadowoleni z używania waporizera, a 97,9% stwierdziło, że zamierzają oni kontynuować inhalację bezdymną.

Ta preferencja dla odparowania marihuany znajduje odzwierciedlenie w rosnącej populacji użytkowników marihuany. Rynek waporizerów stara się sprostać tym wymaganiom, oferując wszystko, od niedrogich i prostych waporizerów, do modeli biurkowych wyższej klasy które kosztują w przedziale 500 – 2500 zł takich jak Vaporizer Volcano. Jeśli legalizacja stanie się rzeczywistością na całym świecie, to popyt prawdopodobnie nadal będzie rósł.

“Jeśli parowniki staną się powszechnie stosowane i wzrośnie konkurencja wśród producentów, waporizer będzie można kupić taniej, a urządzenia będą wygodniejsze w użyciu, co prowadzi do zwiększenia ich wykorzystania,” czytamy w podsumowaniu. “Wyniki wskazują, że parowniki są godne badań eksperymentalnych.”

Wróć do „Waporyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość