Kannabigerol (CBG): mały kannabinoid o dużym wpływie

Awatar użytkownika
Medyczna Marihuana
Administrator
Posty: 189
Rejestracja: 13 sty 2016, 17:28
Kontaktowanie:

Kannabigerol (CBG): mały kannabinoid o dużym wpływie

Nieprzeczytany postautor: Medyczna Marihuana » 23 lut 2016, 16:56

Rozważając wybór odmiany, która najbardziej Ci odpowiada, warto jest znać jej profil kannabinoidowy. Proces badań laboratoryjnych stał się popularny, a miejsca takie jak SC Labs w Kalifornii i Sunrise Analytical pozwala pacjentom na dokładny pogląd rozkładu procentowego kannabinoidów w danej odmianie.

Tendencja ta prowadzi do wzrostu zainteresowania kannabinoidami, które w mniejszych stężeniach występują w roślinach konopi. Tetrahydrokannabinol (THC) był głównym przedmiotem obserwacji, aż do odkrycia wielu leczniczych korzyści kannabidiolu (CBD). Odkrycia takie jak te, spowodowały wzrost zainteresowania kannabigerolem (CBG) i fitokannabinoidami (kannabinoidy znajdujące się w roślinach).

Kwas kannabigerolowy (CBGA) jest podstawowym kannabinoidem

Zdolność do wytwarzania kwasu kannabichromenowego (CBGA) jest tym, co sprawia, że roślina konopi jest wyjątkowa.

CBGA jest prekursoerm trzech głównych gałęzi kannabinoidów:
Kwasu tetrahydrokannabinolowego (THCA)
Kwasu kannabidiolowego (CBDA)
Kwasu kannabichromenowego (CBCA)

Gdy dowolny z kwasów kannabinoidowych jest narażony na działanie ciepła lub promieniowania UV, traci on cząsteczkę dwutlenku węgla (C02). W tym miejscu jest uważane za formę obojętną (CBG, THC, CBD, CBC, itd.). W większości medycznych szczepów CBGA jest natychmiast przekształcone do innego kannabinoidu, i zwykle nie występuje w wysokich stężeniach. jednakże, jeśli szczep ma wysoką zawartość CBGA, spalenie go spowoduje przekształcenie do kannabigerolu (CBG).

Podczas, gdy większość szczepów konopi zawiera mniej niż 10% CBG, konopie przemysłowe mogą mieć większe stężenie. Zostały przeprowadzone badania, które wykazały, że mogą one zawierać nawet 94% CBG, i 0,001% THC.

Badania na konopiach przemysłowych wykazały znacznie wyższy poziom kannabigerolu (CBG) niż w większości odmian konopi indyjskich. Dalsze badania wykazały, że zjawisko to może być spowodowane genem recesywnym.

Efekty kannabigerolu (CBG)

Badania wokół tego konkretnego kannabinoidu i skutków jego używania są nieco ograniczone. Ograniczenia dotyczące badania konopi utrudniają odnalezienie wysokiej jakości badań dotyczących kannabigerolu (CBG).

CBG jest antagonistą receptora CB1, który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Z tego powodu, uważa się, że CBG częściowo przeciwdziała paranoicznemu, odurzającemu haju, zazwyczaj spowodowanym tetrahydrokannabinolem (THC). Kannabigerol (CBG) oddziałuje na receptor CB2, jednak naukowcy nie są jeszcze pewni, czy CBG promuje czy hamuje aktywność receptora CB2.

Innym efektem w jaki kannabigerol (CBG) działa na mózg jest to, że hamuje wchłanianie GABA ( organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, który pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym), który odpowiada za zmniejszenie pobudliwości i rozluźnienie mięśni. Gdy GABA jest hamowany, może on zmniejszyć niepokój i napięcie mięśni, ma więc efekt podobny do kannabidiolu (CBD).

Włoskie badania opublikowane w maju 2013 roku przez Biological Psychology sugerują, że kannabigerol (CBG) ma silne właściwości zapalne i może być korzystny dla pacjentów z chorobą zapalną jelit (IBD). Jest on także użyteczny w leczeniu jaskry, ponieważ zwiększa odprowadzanie płynu z oka oraz zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Ponadto kannabigerol (CBG) ma właściwości anty-depresyjne, promuje wzrost kości, a szczególnie w kwaśnej formie (CBGA) hamuje wzrost komórek nowotworowych / raka.

Kannabigerol (CBG) zasługuje na więcej uwagi

Kwas kannabigerolowy (CBGA) jest nie tylko pierwszym etapem rozwoju kannabinoidów, ale stwierdzono, że ma także korzystny wpływ podczas jego palenia. Staje się wtedy kananbigerolem (CBG), kiedy traci cząsteczkę CO2 w wyniku ekspozycji na ciepło.

Ze względu na jego nowo odkryte zastosowania, hodowcy tacy jak Odie Diesel zwrócili większą uwagę na CBG w ich szczepach. Lecznicze odmiany, które również mają wysokie stężenie kannabigerolu (CBG), mogą mieć bardziej zrównoważony efekt. Wydaje się, że CBG jest złotym środkiem pomiędzy pozostałymi kannabinoidami, powodując efekt synergii.

źródło

Wróć do „CBG - kannabigerol”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość