23 0

Dlaczego dr Marek Bachański nie może leczyć medyczną marihuaną?

Jest wreszcie wątek w tej sprawie, który tak naprawdę powinien rozpalać najwięcej emocji. Bo chodzi o wielkie pieniądze, ogromny prestiż i dwa tak naprawdę konkurujące ze sobą autorytety. Jeden – doktora Marka Bachańskiego, który – jak zauważają nieprzychylni – działa trochę chałupniczo, choć jego terapia przynosi efekty. I drugi – profesora Sergiusza Jóźwiaka, do czerwca tego roku kierownika Kliniki Neurologii i Epileptologii w Instytucie „Pomniku-Centrum Zdrowia Dziecka”. Czyli, do niedawna szefa dr Bachańskiego.

Prof. Jóźwiak w 2013 roku został koordynatorem międzynarodowego projektu badawczego o nazwie EPISTOP. Jak czytam, badanie ma na celu poznanie „mechanizmów rozwoju padaczki u osób ze stwardnieniem guzowatym”. Zaś placówką odpowiedzialną za projekt zostało Centrum Zdrowia Dziecka.

Jednak nie tylko EPISTOP sprawia, że profesor, który w październiku rozpocznie pracę w otwieranym wówczas szpitalu pediatrycznym na Banacha, wciąż związany jest z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jego żona, prof. Katarzyna Kotulska-Jóźwiak, pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. nauki i przejęła klinikę neurologii po mężu. I, co ciekawe, to ona na zwołanej pod koniec lipca konferencji prasowej mówiła, że dr Bachański „nie przedstawił żadnych danych dowodzących skuteczności prowadzonego przez siebie leczenia”. I że jego terapia jest „niesprawdzona” i „niepewna”.

Czy dr Bachański mógł wejść w paradę profesorowi Jóźwiakowi? Mógł. Choć dziś Centrum Zdrowia Dziecka zapewnia, że tak nie było.

“Trudno mówić o konkurencyjności terapii, bo to są inni pacjenci i kompletnie inaczej leczeni”

„Terapia bedrocanem i bediolem (leki podawane przez dr Bachańskiego – red.) i jej bardzo dobre efekty mogą w ogromnym stopniu zdyskredytować eksperyment i cały program EPISTOP (10 mln euro dotacji)” – napisał w zawiadomieniu przesłanym do Pawła Wojtunika, szefa CBA – poseł Andrzej Rozenek.

źródło: Kulisy24.com
Autor: P. Socha-Jakubowska

Komentarze

Komentarzy

Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com