173 0

Czy waporyzator musi być drogi?

Często można spotkać się z opinią, że dobrej klasy waporyzator musi być drogi. Faktycznie elektroniczne sprzęty oparte głównie na działaniu konwekcyjnym, wykonane z przyjaznych dla zdrowia materiałów to zazwyczaj wydatek rzędu kilkuset złotych. Czy można zatem spróbować tej metody inhalacji bez znacznego odchudzenia portfela?

Najlepszym sposobem, aby się do czegoś przekonać jest wypróbowanie tego na własnej skórze. Podobnie jest z waporyzacją, której każdy powinien spróbować i poddać indywidualnej ocenie. Jednak nie każdy od razu będzie chciał sięgać po drogie rozwiązania, nie mając pewności, czy ta forma spożywania ziół przypadnie mu do gustu. Kupno taniego waporyzatora elektronicznego na pewno nie będzie dobrym wyjściem. Często działają one niepoprawnie – przypalają susz (czyli faktycznie nie mamy do czynienia z waporyzacją), ale mogą też stwarzać zagrożenie dla organizmu, ponieważ użyte do ich produkcji materiały są niskiej jakości a ścieżka pary nie jest należycie odizolowana od elektroniki. Wysokiej klasy sprzęty wykonane są z bezpiecznych materiałów, które cechuje odporność na działanie wysokich temperatur, dzięki czemu mamy pewność, że nie wdychamy oparów np. plastiku lub gumy. Poza aspektem zdrowotnym dochodzi jeszcze kwestia smaku, który będzie odczuwalnie gorszy jeśli w skład pary będą wchodzić niepożądane substancje. Waporyzacja jest warta uwagi ze względu na to, że w znacznym stopniu ogranicza ilość toksyn, które wprowadza się do organizmu jak ma to miejsce w przypadku spalania. To doskonały sposób, aby zadbać o swój układ oddechowy i poprawić kondycję płuc, a także poznać bogactwo smaków i aromatów bez substancji smolistych.

Niewielki sprzęt o potężnych możliwościach

Idealnym urządzeniem, które wprowadzi każdego użytkownika w świat pary będzie VapCap M firmy DynaVap, który można znaleźć w ofercie sklepu Pestkomania. Ten niepozorny sprzęt jest w rzeczywistości niezwykle skutecznym i wydajnym waporyzatorem, którego zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem – aktualna cena to tylko 316,99 zł. VapCap wyglądem przypomina trochę większy długopis (długość 92mm) i jest wykonany ze stali nierdzewnej dopuszczonej do użytku medycznego, stąd „M” w nazwie modelu. To daje użytkownikowi pewność, że ma do czynienia ze sprzętem, którego użytkowanie nie wpłynie negatywnie na zdrowie, a jednocześnie pozwoli się cieszyć wszystkimi zaletami waporyzacji.

Wykonanie w całości z metalu zapewnia też niemal niezniszczalność. Warto wspomnieć, że VapCap jest niesamowicie oszczędny – do przeprowadzenia inhalacji wystarczy już nawet 0.05 gram suszu przy napełnieniu komory do połowy.

Użytkowanie VapCap M

VapCap M nie jest waporyzatorem elektronicznym i potrzebuje zewnętrznego źródła ciepła. Najlepszym sposobem na ogrzanie suszu znajdującego się w komorze urządzenia będzie użycie gazowego palnika kieszonkowego. Ważne jest, aby nabijany do komory susz był jak najdrobniej zmielony – zapewni to odpowiednią penetrację gorącego powietrza. Po jego aplikacji nakładamy nasadkę. Obracając VapCapa dookoła w palcach, ogrzewamy ją płomieniem palnika. Należy to robić aż do usłyszenia 1-2 kliknięć. W nasadce umiejscowione zostały metalowe dyski, które wydają z siebie charakterystyczny dźwięk po osiągnięciu odpowiedniej temperatury. Następnie możemy już cieszyć się inhalacją bez szkodliwych dla zdrowia substancji. Ponowne kliknięcie poinformuje użytkownika o tym, że nastąpiło wychłodzenie komory i urządzenie jest gotowe na kolejną sesję. Należy pilnować kliknięć (zasada „Respect the click”), ponieważ przegrzanie skutkuje spaleniem suszu, a jeśli jest ono długotrwałe może skutkować trwałym uszkodzeniem VapCapa. Do regulowania przepływu powietrza służy „sprzęgiełko” (otwór), znajdujące się w korpusie urządzenia. Jego działanie i technikę inhalacji najlepiej odkryć samemu na zasadzie prób i błędów.

Najnowszy model już dostępny!

Na rynku pojawił się najświeższy model, który firma DynaVap przygotowała na 2019 rok. Znajdziesz go w sklepie Pestkomania. Poza kosmetycznymi zmianami w wyglądzie, które sprawiły, że VapCap M 2019 jest jeszcze bardziej elegancki (niektórzy twierdzą, że to najładniejsza wersja), wprowadzono usprawnienia praktyczne – zmieniono kształt ścieżek, przez które pobierane jest powietrze, w górnej krawędzi komory pojawiły się dodatkowe nacięcia. Dodano także bardziej wyczuwalne w palcach żłobienie przy sprzęgle. Ma to dodatkowo poprawić jego przepływ i wydajność całego urządzenia.

Jeśli komuś nie do końca podoba się srebrny kolor może zdecydować się na wersję VapCap M 2018 Shadow. Jest to klasyczna wersja tego waporyzatora ale jego powierzchnia została poddana procesowi azotowania węglowego, dzięki czemu uzyskał ciemny kolor, który nadaje jeszcze więcej charakteru.

Oprócz produktów DynaVap, w sklepie Pestkomania znajdziesz waporyzatory wielu renomowanych firm, takich jak Storz&Bickel czy Arizer. Poza urządzeniami sklep posiada bogaty wybór akcesoriów, części zamiennych, a także bongosów, do których za pomocą odpowiedniej przejściówki możesz podłączyć VapCapa lub inny waporyzator. Obsługa sklepu zawsze służy pomocą, a zamówienia realizowane są w ekspresowym tempie.

Komentarze

Komentarzy

Wojciech Jeżyk
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com