1564 1

Czy na pewno wiesz jak przechowywać zioła?

Im wyższa jakość suszu, tym efektywniejsza oraz przyjemniejsza waporyzacja. Istotny wpływ na jakość suszu ma to, jak jest on przechowywany. Sprawdź jak przechowywać zioła, aby nie traciły wartościowych właściwości!

Na początku warto przybliżyć sobie w jakiej formie powinniśmy przechowywać zioła. Choć Twój vaporizer z pewnością wymaga zmielenia ziół, ważne jest aby przechowywać je w postaci całych kwiatów. To oznacza, że susz powinien zostać zmielony tuż przed rozpoczęciem waporyzacji – jest to gwarancją lepszego aromatu, ponieważ wcześniejsze zmielenie suszu roślinnego spowoduje utratę znacznej części olejków eterycznych. Taką zależność łatwo jest wytłumaczyć na przykładzie pieprzu. Gdy zmielimy go tuż przed dodaniem do potrawy, jego smak będzie mocniej wyczuwalny. Dodatkowo, wcześniej zmielony susz będzie bardziej podatny na działanie promieniowania UV i powietrza, zatem szybciej utraci aromat,  smak i swoje właściwości. Sprawdźmy zatem, jakie są możliwe metody przechowywania suszu!

Torebki papierowe lub bawełniane – tego się wystrzegaj!

To zdecydowanie jeden z najgorszych sposobów na przechowywanie ziół. Takie rozwiązanie sprawia, że zioła są narażone na zmienne warunki, do których zaliczamy przesuszenie czy wilgoć. Szczególnie nadmiar wilgoci jest niezwykle niebezpieczny, ponieważ może spowodować spleśnienie materiału roślinnego. Spleśniały susz będzie nadawać się jedynie do wyrzucenia. Ponadto, do naszych ziół z łatwością mogą dostać się mole, które niepostrzeżenie dobiorą się do naszego suszu – nie lubimy takich nieproszonych gości!

Uważaj na torebki foliowe – mogą być niebezpieczne!

Każdy z nas na pewno spotkał się z przechowywaniem suszu w torebkach z zapięciem strunowym. Woreczki foliowe zajmują mało miejsca, dlatego ta metoda jest bardzo wygodna. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób narażamy nasz susz na działanie promieni słonecznych. To ma negatywny wpływ na kondycję naszych ziół. Dodatkowo, torebki foliowe są produkowane najtańszym kosztem, dlatego mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Niejednokrotnie wchodzą również w reakcje z substancjami aktywnymi zawartymi w suszu, tym samym wpływając na jego właściwości.

Uwaga szkło!

Przechowywanie materiału roślinnego w słoikach to często praktykowana metoda. Słoiki nie tylko zachowają aromat naszych ziół, ale również nie będą wchodziły w jakąkolwiek reakcję z suszem. Ponadto, w przypadku słoików z gumową uszczelką możemy być pewni, że wilgoć nie zaatakuje naszych ziół ani nie ulegną one przesuszeniu. Niestety, słoiki są wykonane ze szkła, dlatego łatwo o ich stłuczenie. Wtedy nasze zioła musimy spisać na straty. Stosowanie suszu z drobinkami szkła może być wysoce niebezpieczne! Dodatkowo, szklane słoiki nie chronią suszu przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Pojemniki bezzapachowe – dyskretnie i praktycznie!

Pojemniki bezzapachowe sprawiają, że przechowywanie oraz przenoszenie suszu jest niezwykle łatwe. To praktyczne akcesorium pozwoli zachować świeżość ziół jak najdłużej. Specjalistyczne pojemniki są wykonane z materiału nie przepuszczającego zapachu oraz nie wchodzącego w reakcje z suszem. Dodatkowo, są one w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie musimy obawiać się o ewentualne stłuczenie pojemnika.

„Różnorodne rozmiary pojemników umożliwiają przechowywanie małych porcji przeznaczonych do codziennych inhalacji, a także większych ilości suszu w domu. Praktycznym rozwiązaniem jest np. pojemnik typu PartyVac z łatwością mieszczący się w kieszeni. Wnętrze pojemnika jest ukształtowane jak złożona kartka, dzięki czemu bez problemu napełnisz suszem swój waporyzator przenośny. – wyjaśnia ekspert z zakresu waporyzacji, Ryszard Fazowski z firmy VapeFully.

Fum Box – nowy wymiar przechowywania ziół!

Fum Box’y to produkowane w Hiszpanii pojemniki przystosowane do przechowywania ziół w optymalnych warunkach. Fum Box’y są wykonane ze szlachetnego drewna okume. Dzięki Fum Box’om możemy kontrolować poziom wilgotności naszych ziół. To bardzo ważne, ponieważ zbyt wysoka wilgotność suszu może skutkować pojawieniem się pleśni, zaś zbyt niska skutkuje utratą smaku, aromatu i kruszeniem się materiału roślinnego. Drewno okume skutecznie zatrzymuje wilgoć, a gdy dodamy do tego szczelne zamknięcie pojemnika uzyskujemy metodę przechowywania ziół w najlepszym możliwym dla nich środowisku.

„Warto dodać, że każdy Fum Box jest zaopatrzony w specjalne siteczko – jego oczka mają zaledwie 135 mikronów. To oznacza, że przechowując na nim susz oddzielimy większe fragmenty suszu od pyłku bogatego w substancje czynne. Zebranie pyłku jest również wyjątkowo łatwe za sprawą wysuwanej, akrylowej tacki. To niesamowite, ile praktycznych rozwiązań można znaleźć w pudełku na susz!” – dodaje ekspert z VapeFully.com/pl.

Szeroki wybór pojemników Fum Box sprawia, że możemy dostosować ilość przechowywanego w nich suszu do naszych potrzeb. Pudełko o najmniejszej pojemności to Fum Box Mini. Z pewnością wystarczy ono na cały dzień inhalacji i bez problemu zmieści się w kieszeni.

Do większego pojemnika – Fum Box Small – zmieścimy do 50 – 60g suszu. To całkiem spora ilość, dlatego w zestawie znajdziemy specjalną przegródkę, którą możemy przedzielić tackę. W praktyce oznacza to możliwość przechowywania dwóch odmian suszu bez ich zmieszania. Odpowiednia wilgotność w pudełku może być dostosowana przy użyciu higrometru, czyli miernika wilgotności. Gdy nasze zioła są zbyt suche wystarczy, że nasączymy specjalną gąbkę, podnosząc tym samym wilgotność w pudełku.

Fum Box Large to największe pudełko spośród wszystkich Fum Box’ów. W tym pudełku możemy przechowywać aż 4 różne gatunki suszu w ilości dochodzącej do 120g. Podobnie jak w mniejszym modelu możemy dostosowywać wilgotność ziół, aby zachować aromat i smak naszego ulubionego suszu jak najdłużej.

 

Przechowywanie ziół – i wszystko jasne!

Sposób przechowywania ziół ma istotny wpływ na wrażenia płynące z waporyzacji. Nieodpowiednie przechowywanie suszu może skutkować utratą wartościowych związków, pogorszenie smaku, aromatu i wrażeń płynących z waporyzacji. Fum Box zapewnia przechowywanie ziół w optymalnych warunkach oraz umożliwia dostosowanie wilgotności wewnątrz pojemnika.

Sklep z waporyzatorami VapeFully oferuje przeróżne pojemniki do przechowywania suszu, dostosowane do określonych preferencji i potrzeb. Ponadto, jest to świetny sklep jeśli chodzi o zakup jakichkolwiek produktów związanych z waporyzacją. Oprócz pojemników do przechowywania suszu i produktów CBD sklep VapeFully specjalizuje się w sprzedaży waporyzatorów. Co ważne, zatrudnieni w nim eksperci oferują bezpłatne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego waporyzatora.

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

1 KOMENTARZ

  1. błahha

    A to w innych sklepach za to się płaci :O :O :O

    „. Co ważne, zatrudnieni w nim eksperci oferują bezpłatne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego waporyzatora.”

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com