1040 0

69 – latka aresztowana za leczenie medyczną marihuaną

W ostatnich dniach w Warszawie doszło do aresztowania  69 – letniej kobiety, która w zaciszu własnego domu paliła marihuanę w celach leczniczych.

Pani Grażyna używała medycznej marihuany do leczenia objawów zaćmy oraz wsparcia organizmu po przebytym udarze. Kiedy do drzwi jej mieszkania zadzwoniła policja kobieta nie przypuszczała, że właśnie stała się ofiarą prowokacji. Zapytana o adres rzekomo poszukiwanych cudzoziemców wyszła z domu i wskazała miejsce ich zamieszkania. Pod pretekstem dopełnienia formalności policjanci weszli do mieszkania Pani Grażyny i przyznali, że celem ich wizyty nie było zdobycie informacji o obcokrajowcach, a sprawdzenie na podstawie donosu, czy nie posiada ona nielegalnej substancji.

W mieszkaniu kobiety znaleziono 4 gramy marihuany, którą zważono razem z pudełkiem, w którym się znajdowała. Dało to łączną wagę 36 gramów, która była podstawą postawienia zarzutów. Pod naciskiem dzielnicowego 69 – latka przyznała się do winy i w dniu wczorajszym została przesłuchana. Sprawę zgłoszono do prokuratury.  

W obronę Pani Grażyny przed wymiarem sprawiedliwości zaangażowali się aktywiści z organizacji Wolne Konopie oraz poseł Piotr „Liroy” Marzec.

Źródło: cannabisnews.pl

Komentarze

Komentarzy

Sandra Jurkiewicz
O autorze:

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej www.medycznamarihuana.com (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody właściciela portalu zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com