1426 2

6 powodów dla których waporyzacja jest lepsza od palenia

Waporyzacja dla wielu z was może być terminem nowym, nieznanym. Pytacie co to właściwie jest i na czym ona polega? Dlaczego warto się na nią przerzucić? Już wyjaśniamy. Określenie waporyzacja pochodzi z języka angielskiego (vaporize) i oznacza odparowywać. Obecnie używamy go w kontekście alternatywy dla tradycyjnego palenia. Waporyzacja polega na pozyskiwaniu substancji aktywnych z suszu za pomocą podgrzanej pary, bez konieczności spalania. Pierwsze prototypy waporyzerów pojawiły się w Stanach Zjednoczonych już na początku lat 90-tych, lecz prawdziwy rozwój tego rynku można było obserwować w przeciągu ostatnich 10 lat. Dlaczego waporyzacja jest lepsza od tradycyjnego palenia? Co warto o niej wiedzieć i jakie płyną z niej korzyści? Oto kilka przykładów:

1. Waporyzacja jest lepsza dla twojego zdrowia

Wszyscy wiemy jak wiele negatywnych skutków ma palenie, szczególnie tytoniu (!). W trakcie procesu spalania wytwarzają się rakotwórcze substancje smoliste. Ponadto wdychanie gorącego powietrza, wytwarzanego w trakcie palenia, podrażnia górne drogi oddechowe i płuca. To prowadzi do przewlekłych stanów zapalnych, osłabia odporność, przez co każdą infekcję przechodzimy dłużej i ciężej. Organizm zamiast się regenerować, zostaje ponownie podtruwany przez dym.
Na te problemy odpowiada waporyzacja! Współczesne waporyzery zostały zaprojektowane po to, by dostarczyć użytkownikowi korzyści z inhalowania suszu, bez konieczności spalania go. Jak to wygląda z technicznego punktu widzenia: w waporyzerze podgrzewamy susz (najlepsza temperatura to 180-210 °C), nie doprowadzając do jego spalania, przez co nie narażamy się na szkodliwe skutki wymienione wyżej. Najnowsze badania dowodzą, że odparowywanie suszu powoduje usunięcie 95% szkodliwego, wdychanego dymu, przy zachowaniu maksimum dobroczynnych substancji aktywnych. Czyż nie brzmi to zachęcająco?

wporyzacja_1

2. Waporyzacja jest znacznie bardziej dyskretna

Istnieje bardzo duży wybór waporyzerów przenośnych. Od kieszonkowych, dosłownie mieszczących się w dłoni takich jak PAX 3, Arizer Air, Magic Flight Lounch BOX, Fenix Mini, po nieco większe takie jak Mighty, Crafty, CFX Boundless, Arizer Solo 2. Cechą, która je łączy to fakt, że są to urządzenia bardzo dyskretne! Para, która wytwarzana jest w trakcie waporyzacji ma znacznie delikatniejszy zapach od dymu. Jest jej znacznie mniej, a zapach produkowany przez waporyzator, w żaden sposób nie kojarzy się z tradycyjnym paleniem. To sprawia, że waporyzacja nie ma negatywnego wpływu na osoby przebywające w naszym towarzystwie, nie zwraca uwagi i nie rzuca się w oczy. Zaufajcie nam, przetestowaliśmy to w kilku sytuacjach publicznych i poszło świetnie!

wporyzacja_2

Mighty

3. Docenisz smak suszu

Tak jak pisaliśmy wcześniej, waporyzacja diametralnie różni się od spalania, dlatego doznania smakowe i zapachowe są także zupełnie inne. Wapując, poczujesz realny smak suszu, tak po prostu! Dla wielu tradycyjnych palaczy, którzy przerzucili się na waporyzację, jest to kluczowy argument. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie spalania, wiele walorów smakowych zostaje zabitych, bądź też przytłoczonych przez dym. Waporyzacja natomiast, poprzez działanie parą, wydobywa prawdziwą esencję smakową. Bardziej przypomina wtedy wąchanie, wdychanie suszu, który jak wiemy pachnie niesamowicie! Warto wypróbować różnych suszy do waporyzowania. Nam szczególnie przypadła do gustu mięta, bazylia, chmiel oraz werbena. Pyyycha!

4. Waporyzacja jest bardziej oszczędna w zużywaniu suszu

Choć na początku, dla wielu zakup waporyzera może się wydawać dużym wydatkiem zapraszamy na promocje PAX 2, na dłuższą metę waporyzacja jest znacznie bardziej efektywna i oszczędna od tradycyjnego palenia. Najnowsze badania, prowadzone w Californii dowodzą, że odparowując susz jesteśmy w stanie uzyskać o 20 proc. więcej związków aktywnych niż w trakcie spalania. Co z tego wynika? Intensywniejsze doznania przy takiej samej ilości suszu.
Spróbujcie, a sami się przekonacie!

wporyzacja_3

5. Na rynku jest naprawdę dużo świetnie wyglądających waporyzerów i akcesoriów do waporyzacji

Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy wzrokowcami i lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami. Na rynku waporyzerów, pojawiło się kilka świetnie prezentujących się nowości: PAX 3 Complete Kit, Da Vinci IQ Vaporizer, Vivant Alternate. Do kompletu warto dorzucić młynek przeznaczony specjalnie do waporyzerów, na przykład SLX 2.0 BIG z ceramiczną powłoką, która powoduje że susz nie przykleja się do ścianek (czego chcieć więcej?), czy designerski THORINDER GRINDER z matową powłoką, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej.

6. Waporyzacja da ci dobrego kopa

Dobrego, a przede wszystkim zupełnie innego od tego, który odczuwamy przy paleniu. Tradycyjnemu paleniu często towarzyszy uczucie ciężkości, przytłoczenia. Dodatkowo dym pochodzący ze spalania długo utrzymuje się w pomieszczeniu, co może przeszkadzać osobom, które z nami przebywają. Przy waporyzacji nie ma takich problemów. Czujesz się lekko, nie występuje uczucie senności, czy ciężkości w głowie. Wręcz przeciwnie, nastrój idzie w górę! Nie ma też odczucia podrażnionego gardła, kaszlu. Jest ci przyjemnie, wzrasta twoja kreatywność i pomysłowość.

Podsumowując, waporyzacja to odpowiedź na współczesne potrzeby palacza. To nowe możliwości  zamknięte w dyskretnym, świetnie wyglądającym opakowaniu, dające mocne i zupełnie odmienne doznania. To nowa jakość, bez substancji smolistych, dymu, przykrego zapachu i przykrego nastroju. Czy nie o to chodzi?

Masz jakieś pytania? Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy do twojej dyspozycji.

Autor artykułu sponsorowanego: Zespół Vaporshop.pl

Komentarze

Komentarzy

Redakcja portalu
O autorze:

ZOSTAW SWÓJ KOMENTARZ

Twój adres E-mail nie będzie publikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasze kanały społecznościowe

Kontakt

biuro@medycznamarihuana.com